خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10020
۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۱:۵۸
وضعیت جدید کرونا در کشور؛

ویروس آفریقای‌جنوبی و نگرانی کانون‌های جدید بحران/ نقش مؤثر استمرار محدودیت‌ها/ احتمال خیزش جدید ویروس منحوس / افزایش تست و بیماریابی تعیین کننده است(نقشه و نمودار)

ویروس آفریقای‌جنوبی و نگرانی کانون‌های جدید بحران/ نقش مؤثر استمرار محدودیت‌ها/ احتمال خیزش جدید ویروس منحوس / افزایش تست و بیماریابی تعیین کننده است(نقشه و نمودار)
درحالی آمارها سیرنزولی پیک‌چهارم کرونا در اغلب مناطق کشور را نشان می‌دهند تایید ابتلای تعدادی از هموطنان در استان هرمزگان به ویروس آفریقای جنوبی و احتمال گسترش به استان‌های همجوار نگرانی ایجاد کانون‌های جدید بحرانی را تقویت می‌کند.

به‌گزارش اس.بی پرس، بررسی‌آمارهای منتشر شده وضعیت همه‌‌گیری کرونا در سراسر کشور نشان می‌دهد بخش عمده‌ای از کشور در حال تجربه سیرنزولی این پیک هستند؛ اما درعین‌حال برخی از استان‌های جنوبی مثل هرمزگان، بوشهر، خوزستان و سیستان و بلوچستان روندی متفاوت را ثبت‌کرده‌اند.

 

در این زمینه تایید ابتلای 4 هموطن در استان هرمزگان به ویروس جهش یافته آفریقایی که یکی از نگرانی‌های عمده مسئولان بهداشت ودرمان کشور است زنگ هشدار احتمال بروز کانون‌های بحرانی تازه‌ای در کشور را به صدا درآورده است.

 

نگرانی مسئولان با توجه به احتمال گسترش ویروس جهش یافته که قدرت سرایت بالاتری دارد و تقریباً به درمان‌های فعلی پاسخ مناسبی‌هم نمی‌دهد؛ بیشتر به این موضوع معطوف است که در استان‌های یاد شده میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی هم آنطور که شایسته شرایط بوده از سوی شهروندان رعایت نمی‌شود.

 

این درحالی است که همه کارشناسان بهداشت و درمان معتقدند بهترین راهکار برای شکست چرخه انتقال ویروس کرونا بخصوص گونه‌های جهش یافته رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی و دقت در فاصله‌گذاری اجتماعی است.

 

به گفته مسئولان ستاد ملی مقابله با کرونا این نوع از ویروس‌های جهش یافته نه تنها قدرت سرایت و انتشار بسیار سریعتر از نمونه‌های قبلی خود دارند بلکه شناسایی آنها در آزمایشگاه‌های معمول کرونا نیز به نوعی غیرممکن یا بسیار سخت‌تر شده است؛ از این رو درصورت عدم شناسایی این نوع ویروس در افراد مشکوک جای تردید نیست که یکباره نظام بهداشت و درمان ایران با گسترش گونه جهش یافته غافلگیر شود.

 

البته این پایان نگرانی نیست چون براساس تحقیقات انجام شده در وزارت بهداشت و سازمان‌های بین‌المللی مرتبط ویروس‌های جهش یافته تازه‌ای که شناسایی شده‌اند قابلیت عبور از سیستم ایمنی ایجاد شده در افراد واکسینه شده را هم دارند و می‌توانند این گروه از افراد را که از طریق واکسیناسیون به نوعی ایمن شده‌اند را نیز درگیر بیماری کرده و مشکلات بیشتری را ایجاد کند.

 

 

تست‌های هدفمند راهکار مدیریت

در این زمینه متخصصان بهداشت و درمان تاکید می‌کنند ادامه روند بیماریابی هوشمند و انجام تست‌های گسترده می‌تواند در شرایط احتمال گسترش ویروس جهش یافته اثرگذاری بالایی داشته باشد، به این دلیل که با بررسی افرادی که با یک فرد مبتلا در ارتباط بوده‌اند در واقع کانون‌های کوچک بحران و شیوع را حذف کرده و مانع از بروز مشکلات گسترده‌تر خواهیم بود.

 

این درحالی است که براساس تحقیقات گذشته در پیک‌های گذشته با ویروس قدیمی‌تر هر فرد مبتلا در 5 روز می‌تواند 2.5 نفر را آلوده کرده و در طول ماه این رقم به 405 نفر می‌رسد حال آنکه در شرایط فعلی و ویروس‌های جهش یافته انگلیسی، آفریقای جنوبی و هندی-کالیفرنیایی این رقم کاملا متفاوت است چون قدرت سرایط بالاتر و در دوره نهفتگی احتمال انتقال ویروس از افراد بدون علامت به سایرین بالاتر است.

 

به گفته کارشناسان تمامی این موارد درست در شرایطی خودنمایی می‌کند که به تایید مقام‌های مسئول وزارت بهداشت میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک در بسیاری از مناطق کمتر از 60 درصد تعیین شده و نتایج این رفتار از سوی هموطنان در پیک‌چهارم کاملاً مشخص شد و در صورت گسترش ویروس‌های جهش یافته جدید احتمالا عواقب نگران کننده‌تری ایجاد تجربه می‌کنیم.

 

به‌این ترتیب ادامه روند تست‌های گسترده و بیماریابی هدفمند درکنار رعایت دقیق و کامل پروتکل‌های بهداشتی نقشی تعیین کننده در شرایط فعلی و تثبیت کامل پیک چهارم خواهد داشت؛ هرچند یکی از دستاوردهای آینده این سیاست کاهش احتمال بروز پیک‌ها یا خیزش‌های جدید ویروس در کشور است.

 

 

شرایط ناپایدار پایتخت

این نگرانی درحالی مطرح شده که کارشناسان بهداشت و درمان بی‌توجهی به موضوع فاصله‌‌گذاری اجتماعی در کلانشهرها و شهرستان‌های صنعتی را اصلی‌ترین موضوع در گسترش نوع ویروس جهش‌یافته می‌داند، چون فعالیت کارگاه‌های صنعتی، نهادها و اداره‌ها و البته جابجایی مسافر در سیستم حمل و نقل عمومی پاشنه آشیل گسترش و ایجاد است.

 

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران با اشاره به روند کاهش ابتلا به بیماری کرونا، استان تهران را یکی از استان‌هایی اعلام کرد که شیب نزولی آمار در پیک چهارم را با سرعت ملایم تری نسبت به سایر استان‌ها در کشور تجربه می‌کند.

 

به گفته علیرضا زالی، در مجموع 7 استان در کشور با آهنگ ملایم تری از سایر استان‌ها سیرنزولی پیک چهارم را تجربه می‌کنند که استان تهران یکی از همین استان‌هاست.
 

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران با اشاره به میزان مراجعین سرپایی در روز گذشته، شرایط حاکم در تهران را ناپایدار دانست و ادامه داد: ممکن است با هرگونه تغییر در رفتار مردم شاهد بروز خیزهای جدید بیماری باشیم، به ویژه در شرایطی که تعطیلات عید فطر را نیز پیش رو داریم ممکن است سفرهای بین شهری، ازدحام و گردهمایی‌های خانوادگی در تشدید این وضعیت مؤثر باشد.

 

وی همچنین با اشاره به موضوع فعالیت مراکز خدماتی و اصناف اظهار کرد: در این زمینه کارمندان و کارگران فعال در این مراکز باید دقت بالایی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی داشته باشند چون این گروه‌ها می‌تواند خود به کانون‌های ابتلا در میان پرسنل و خانواده‌ها باشد.

 

دکتر زالی ضمن درخواست از مردم برای رعایت پروتکل‌ها و توصیه‌های بهداشتی، اظهار کرد: تغییر رنگ استان تهران از نارنجی به زرد در هفته آینده با توجه به شاخص‌های فعلی، بعید است که البته نتیجه نهایی از بررسی وضعیت استان‌ها توسط ستاد ملی اعلام خواهد شد.
 

 

کرونای نوع هندی و آفریقایی در استان هرمزگان قربانی گرفتند

هرمزگان همچنان در تب پیک کرونای نوع انگلیسی می‌سوزد و روزانه بیماران زیادی بر اثر این بیماری جان خود را از دست می‌دهند. 

 

اما هنوز علیرغم عبور همه استان‌ها از شرایط بحرانی، در هرمزگان خبری از عبور از پیک کرونا نیست و روزانه بر آمار مختلف افزوده می‌شود. 

 

در هفته‌های اخیر نیز نوع جدید کرونای آفریقایی در استان مشاهده شد و وزیر بهداشت تاکید کرد 5 بیمار قطعی و 35 بیمار مشکوک در هرمزگان وجود دارد. 

 

خبرهای تایید نشده‌ای نیز حاکی از مثبت شدن است چندین بیمار مبتلا به نوع جهش یافته هندی بود و همین مسائل زنگ‌های هشداری بود که یکی پس از دیگری برای شیوع انواع کرونای خطرناک در استان به صدا در آمد. 

 

اما آنچه موجب نگرانی شده فوت 2 بیمار مبتلا به کرونای هندی  آفریقایی در استان بوده است و این مسئله می‌تواند جرقه آغاز پیک خطرناک کرونا در استان هرمزگان باشد. 

 

در همین رابطه سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با تایید جان باختن این 2 بیمار گفت: این 2 بیمار جان باخته متعلق به شهرستان‌های پارسیان و میناب هستند. 

 

دکتر فاطمه نوروزیان اظهار داشت: یکی از این بیماران 71 ساله از پارسیان و دیگری جوان 28 ساله از شهرستان میناب بودند که بر اثر ابتلا به نوع جهش یافته آفریقایی و هندی جان خود را از دست دادند. 

 

وی افزود: متاسفانه در حال حاضر تعداد 44 بیمار مبتلا به به نوع بسیار خطرناک آفریقایی در استان شناسایی شده که در شهرستان‌های بندرعباس، پارسیان و بندرلنگه هستند. 

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تاکید کرد: در حال حاضر 4 تست مشکوک به کرونای هندی نیز گرفته شده و برای تایید به تهران ارسال شده است. 

 

دکتر فاطمه نوروزیان گفت: هر چند این ویروس تنها در 3 شهرستان فوق یافت شده اما احتمال می‌رود این شوش در سایر شهرستان‌های استان نیز به زودی یافت شود. 

 

وی افزود:، در حال حاضر 440 نفر با تشخیص کووید 19 در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد 78 بیمار در آی‌سی‌یو تحت مراقبت‌های ویژه پزشکی قرار دارند. 

 

دکتر فاطمه نوروزیان گفت: متاسفانه وضعیت 13 بیمار بستری تر آی‌سی‌یو وخیم است و شرایط بسیاری ناپایداری دارند. 

 

وی تصریح کرد: در شبانه روز گذشته 2 بیمار جدید کرونایی شامل یک زن 64 ساله از بندرعباس و یک مرد 71 ساله از پارسیان جان خود را دادند و شمار جان باختگان قطعی به رقم 1195نفر رسید. 

 

نوروزیان افزود: 5708 بیمار کرونایی نیز در قرنطینه خانگی به سر می‌برند و امیدواریم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و احترام به قرنطینه کادر درمانی را در کنترل بیماری یاری کننند. 

 

وی با تاکید بر خطرناک بودن نوع جهش یافته آفریقایی و هندی از هرمزگانی‌ها خواست تمام پروتکل‌های بهداشتی را به دقت رعایت کنند و نسبت به موج بعدی کرونا هوشیار باشند. 

 

 

جولان کرونا در استان ایلام مجموع فوت شدگان را  به 767 نفر‌رساند

محمد کریمیان با اعلام این که کرونا در ایلام همچنان قربانی می‌گیرد اظهار داشت: مجموع فوت شدگان را  به 767 نفر‌ رسیده است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: 24 ساعت گذشته 33 بستری جدید در مراکز درمانی بستری شدند که با این احتساب مجموع بستری های استان به 164 نفر افزایش است.

 

وی افزود: از بستری های جدید بیشترین تعداد مربوط به ایلام با 9 نفر، ایوان 6 نفر و دهلران و مهران هرکدام پنج نفر است.

 

 کریمیان ادامه داد: همچنین از بستری‌های جدید چهار نفر مربوط به آبدانان، سه نفر دهلران، سه نفر چرداول، یک نفر دره شهر، یک نفر سیروان، و یک نفر مربوط به هلیلان است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: در 24 ساعت گذشته 122 ابتلای جدید کرونا ثبت شده و مجموع مبتلایان استان به 37 هزار و 500 نفر افزایش یافته است همچنین تعداد بهبودیافتگان استان نیز 36 هزار و 594 نفر است.

 

 کریمیان افزود: شهرستان های دره شهر، آبدانان، ایلام، دهلران، مهران، چوار، ایوان و چرداول در وضعیت نارنجی و ملکشاهی، سیروان، بدره و هلیلان در وضعیت زرد قرار دارند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام تاکید کرد: با توجه به تعطیلات عیدفطر مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت و از تجمع و دورهمی ها خودداری کنند.

 

 

افت‌وخیز آمار مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌غربی

افت‌و خیز‌های کرونا و نوسان آمار مبتلایان و تقریباً ثبات آمار بستری‌ها در کل آذربایجان‌غربی هرگونه امید به پایان پیک چهارم کرونا در استان را تا این لحظه از بین می‌برد و قطعاً برای پایان دادن به خیز کنونی، آمار مبتلایان باید بار دیگر به زیر 100 نفر در روز برسد و ابتلای روزانه 600 نفر حکایت از پایداری وضعیت بحران دارد.

 

پس از چهار هفته تعطیلی و فشار اقتصادی، بار دیگر بازار‌ها و مراکز خرید بازگشایی شده‌اند و همین امر مبارزه با بیماری کرونا و تلاش برای کاهش مبتلایان را بسیار سخت می‌کند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی با بیان جزئیات بیماری کرونا در استان گفت: در روز سه‌شنبه 21 اردیبهشت ماه 630 نفر در آذربایجان‌غربی به بیماری کرونا مبتلا شده‌‌اند و در مجموع آمار کل مبتلایان در استان به 161 هزار و 609 نفر رسیده است.

 

جواد آقازاده با اشاره وضعیت بستری‌های بیمارستان‌های آذربایجان‌غربی اظهار داشت: در روز سه‌شنبه آمار کل بستری سندرم حاد تنفسی در استان، یک هزار و 189 نفر و تعداد بستری‌های مشکوک 492 نفر گزارش شده است که از این تعداد 100 نفر در ارومیه، 38 نفر در خوی، 19 نفر در دو شهر میاندوآب و بوکان بستری شده‌اند که بیشترین سهم بستری روزانه در استان را به خود اختصاص داده‌اند.

 

وی درباره فوتی‌های آذربایجان‌غربی هم تصریح کرد: در 21‌ام اردیبهشت‌ماه 23 نفر به علت ابتلا به ویروس کرونا در استان جان خود را از دست داده‌اند که از این تعداد هفت نفر اهل ارومیه، چهار نفر اهل سلماس، سه نفر از اهالی خوی و میاندوآب، دو نفر از اهالی شاهین‌دژ و بوکان و یک نفر هم از اهالی مهاباد و اشنویه بوده‌اند که با احتساب این تعداد، آمار کل فوتی‌های کرونایی آذربایجان‌‌غربی به چهار هزار و 395 نفر رسیده است.

 

 

کرونا در کمپین ساده انگاری‌های تعطیلات عید فطر؛ شیب ابتلا در اصفهان ملایم شد

مسئولان بهداشتی و درمان استان از احتمال اوج گرفتن دورباره شیوع کرونا در تعطیلات عید فطر ابراز نگرانی کردند. حالا که تا حدودی شیب ابتلا به کرونا ملایم شده مرهون مسئولیت پذیری و همکاری مردم است که باید ادامه دار باشد.

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی  اصفهان  با اشاره به آمار مبتلایان به کرونا در استان اظهار داشت: براساس آخرین آمار از 3133 فرد مشکوک به کووید19 نمونه‌گیری شد که از این تعداد تست 1030 نفر مثبت بود، بر این اساس 245 نفر به بیماران بستری شده مبتلا به ویروس کرونا افزوده شد و تعداد کل افراد بستری در بیمارستان به 1762کاهش یافت.

 

آرش نجیمی ادامه داد: خوشبختانه 290نفر در شبانه‌روز گذشته از بیمارستان مرخص شدند و این در حالی است که 346 بیمار نیز همچنان در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند. متاسفانه طی 24 ساعت گذشته 26 مورد فوتی قطعی و مشکوک به همراه داشتیم که از این تعداد 18 نفر فوت مثبت قطعی بودند.

 

 

24 بیمار جدید مبتلا به کرونا در مرکز و غرب استان سمنان بستری شدند

روند ابتلا به کرونا در استان سمنان همچنان ادامه داشته و روز گذشته 24 بیمار جدید مبتلا به کرونا با تست مثبت قطعی بر اساس معیار تشخیصی PCR و یافته‌های آزمایشگاهی در شهرستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی بستری شدند.

 

بر اساس اعلام رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان روز گذشته هم همین تعداد بیمار مبتلا به کرونا با تست مثبت در بیمارستان‌های مرکز و غرب این استان بستری شده بودند.

 

نوید دانائی اضافه کرد: با این آمار، از ابتدای اپیدمی کرونا در استان سمنان در روز دوم اسفندماه 1398 تا روز گذشته، در مجموع 6 هزار و 146 بیمار مبتلا به کرونا در محدوده زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان بستری شدند.

 

وی از شناسایی 19 هزار و 925 بیمار سرپایی مبتلا به کرونا با تست مثبت قطعی بر اساس معیار تشخیصی PCR و یافته‌های آزمایشگاهی در شهرستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی از ابتدای همه‌گیری کووید 19 تا روز گذشته خبر داد.

 

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان، با احتساب این آمار، در مجموع 26 هزار و 71 بیمار مبتلا به کرونا از دوم اسفندماه 1398 تا روز گذشته در مرکز و غرب استان سمنان شناسایی شده‌اند.

 

دانائی همچنین از ترخیص پنج هزار و 208 بیمار مبتلا به کرونا از بیمارستان‌های مرکز و غرب استان سمنان با حال عمومی مساعد و پس از بهبودی کامل خبر داد.

 

بر اساس اعلام رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، گویا روند ابتلا به کرونا در شهرستان‌های شاهرود و میامی نزولی شده و این روند نزولی همچنان ادامه دارد.

 

به گفته رضا چمن، تعداد زیادی از بیماران بستری در بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود اما یک یا چند بیماری زمینه‌ای دارند که روند درمانی این بیماران نیز در حال انجام است.

 

 

آغاز واکسیناسیون افراد بالای 70 سال استان آذربایجان شرقی از هفته آینده

غلامعلی درستی درمورد آخرین وضعیت بیماری کرونا و واکسیناسیون در آذربایجان شرقی اظهار داشت: خوشبختانه چند روزی است که روند بیماری در استان ما نزولی است.

 

وی با بیان اینکه تعداد بستری‌های بیمارستانی استان کاهش یافته است، افزود: تعداد بستری‌ها از بیش از 1700 مورد به 1400 بستری رسیده است.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به اینکه مراجعه موارد جدید ابتلا هم کاهشی است گفت: با این وجود هنوز تعداد فوتی به حد کافی کاهش نیافته و همچون هفته گذشته است.

 

وی از پیشرفت 85 درصدی افراد بالای 80 سال استان خبر داد و گفت: واکسیناسیون افراد بالای 75 سال هم 40 درصد پیشرفت دارد.

 

درستی ادامه داد: امیدوارم تا یک هفته بعد واکسیناسیون افراد بالای 75 سال آذربایجان شرقی اتمام یافته و شروع به واکسینه کردن افراد بالای 70 سال استان بکنیم.

 

 

کرونا، جان سه یزدی دیگر را گرفت؛ شناسایی 140 بیمار جدید در یزد

ابراهیم سلمانی بیان کرد: از 616 نمونه گرفته شده از بیماران مشکوک به کرونا ویروس در شبانه روز گذشته، بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی 147 بیمار مبتلای قطعی به کرونا در استان شناسایی شدند. 

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی(ره) استان یزد با اشاره به شناسایی 147 مبتلای جدید افزود: از این تعداد، 19 نفر در بیمارستان‌های استان بستری و 128 نفر در منزل دوره نقاهت خود را طی می‌کنند. 

 

وی با بیان اینکه در شبانه روز گذشته، سه بیمار مبتلا به کرونا در استان جان خود را از دست دادند عنوان کرد: در حال حاضر،  381 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد 76 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه خدمات دریافت می‌کنند. 

 

سلمانی با اشاره به این که امن‌ترین مکان خانه شخصی است؛ از همشهریان خواست از رفت و آمدهای‌های برون و درون شهری و برگزاری مراسم های عزا و عروسی و دورهمی‌های خانوادگی در تعطیلات عید فطر جدا خودداری کنند.

 

 

روند نزولی بستری و فوتی‌های کرونا در قم

محمدرضا قدیر با اشاره به آخرین وضعیت استان در مواجه با ویروس کرونا اظهار داشت: روند بستری‌ها و فوتی‌ها نزولی است و مراجعات سرپایی نیز تا حدود زیادی کاهش‌یافته است.

 

وی با بیان اینکه تست‌های کرونا در قم 40 درصد کاهش‌یافته است، ابراز کرد: هفته گذشته میزان تست‌ها بیش از 17 هزار بوده که این هفته این رقم به 11 هزار تست رسیده است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به بستری شدن 61 بیمار جدید در 24 ساعت گذشته تصریح کرد: خوشبختانه با تلاش کادر درمانی 83 نیز در این بازه زمانی از بیمارستان مرخص شده‌اند.

 

وی میزان فوتی‌های قم در 24 ساعت گذشته را 6 نفر دانست و افزود: در حال حاضر 379 بیمار در مراکز درمانی قم بستری هستند که از این تعداد 92 بیمار بدحال هستند.

 

 

فوتی‌های کرونایی استان بوشهر به 1100 نفر نزدیک شد

سعید کشمیری با بیان اینکه تنها راه مصون ماندن از ابتلا به بیماری کرونا رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است اظهار داشت: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و اجتناب از دورهمی‌ها یک ضرورت است که باید مورد توجه به قشرهای جامعه قرار بگیرد.

 

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با تبریک عید سعید فطر بر لغو سفر در ایام تعطیلات فطر تأکید کرد و گفت: مردم در تعطیلات عید فطر از دورهمی‌های خانوادگی و رفتن به سفر برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا خودداری کنند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از ممنوعیت سفر در این ایام خبر داد و بیان کرد: بر اساس مصوبه ستاد مقابله کرونا، تمام ورودی‌های استان بوشهر مسدود و تردد خودروها در جاده‌های استان ممنوع است.

 

کشمیری بیشتر ابتلا به ویروس کرونا در استان بوشهر را جهش یافته دانست و تصریح کرد: با توجه به شناسایی ویروس‌های جهش یافته در مناطق مختلف، پرهیز از  مسافرت یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌ها برای کنترل ویروس‌های جهش یافته است.

 

وی، با اشاره وضعیت ابتلا به کرونا در استان بوشهر خاطر نشان کرد: اکنون در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان 320 نفر بستری هستند که 38 بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه و 15 بیمار در وضعیت حاد قرار دارند و با کمک دستگاه تنفس می‌کنند.

 

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر، با اشاره به ثبت 5 فوت بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بوشهر افزود: روز گذشته 3 آقا و 2 خانم با داشتن بیماری زمینه‌ای به سبب ابتلا به کرونا جان باختند و تعداد فوتی‌های این بیماری در استان بوشهر به مرز یک‌هزار 100 نفر رسید.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، از شیب نزولی ابتلا به کرونا در استان خبر داد و با اشاره به افزایش فوتی‌های کرونایی بیان کرد: در روز‌های آینده با کاهش بستری در بخش کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر، تعداد فوتی‌ها  هم کاهشی می‌شود.

 

 

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha