خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10028
۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۱۱:۰۷
رییس بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان؛

۹۱ عمل جراحی شکاف کام در بیمارستان علی ابن ابیطالب زاهدان انجام شد

۹۱ عمل جراحی شکاف کام در بیمارستان علی ابن ابیطالب زاهدان انجام شد
رییس بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان گفت: تیم جراحی این بیمارستان سال گذشته با پذیرش ۹۱ بیمار دچار شکاف کام و لب سلامتی را به خانواده‌های آنان هدیه داده‌اند.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر فرحناز میر بیان کرد: ایده آل ترین زمان برای انجام جراحی ترمیم شکاف لب و کام در سال اول تولد فرد است که شاید در دوران نوجوانی نیاز به جراحی و هزینه های اضافی برای  بازسازی و ترمیم داشته باشد.

 

وی ادامه داد: تیم جراحان کودکان و فک و صورت این بیمارستان با بهره از بروزترین دانش ها و استفاده از تجارب پزشکان و متخصصان انجمن شکاف کام و لب بلژیک اعمال جراحی را به بهترین نحو انجام می دهند.

 

رییس بیمارستان علی ابن ابیطالب زاهدان افزود: علاوه بر این تیم توانبخشی و گفتار درمانی بیمارستان پس از عمل جراحی، اقداماتی را در خصوص بازتوانی در گفتار کودکان انجام می دهند.

 

وی خاطر نشان کرد: شکاف لب یا لب شکری به وضعیتی اشاره دارد که در آن یک شکاف و فضای باز در طول لب وجود داشته باشد به طوری که لب فوقانی و بینی را به هم وصل کند، این شکاف زمانی رخ می‌دهد که سقف دهان در حین رشد اولیه جنین در داخل رحم مادر، به درستی بسته نشود.

 

میر اظهارداشت: انجام مراقبت‌های منظم دوران بارداری، توجه به سوابق بارداری های قبلی و توجه به توصیه پزشکان و کادر بهداشت و درمان در زمان بارداری احتمال بروز این ناهنجاری مادرزادی را کاهش می دهد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha