خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10030
۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۱۱:۱۹
در انتخابات امسال؛

ویدئو: برنامه رای اولی های سیستانی ‌و ‌بلوچستانی، برای انتخاب 1400

ویدئو: برنامه رای اولی های سیستانی ‌و ‌بلوچستانی، برای انتخاب 1400
امسال رای اولی های سیستانی ‌و ‌‌‌‌بلوچستانی، برای انتخاب و سرنوشت سازی چه برنامه ای دارند؟

به گزارش اس.بی پرس، شوراها به عنوان یک نهاد مردمی با هدف سازماندهی و برنامه ریزی، نظارت و بالا بردن سطح کیفی وکمی/ در زمینه های اجتماعی فرهنگی و سیاسی و ارتقای آنها پا به عرصه وجود نهاده است.

 

مردم با انتخاب افراد اصلح می توانند سرنوشت شهر و روستای خود را به درستی رقم بزنند.

 

رفتار انتخاباتی مردم سیستان و بلوچستان به عنوان یک مولفه تاثیرگذار و تاثیرپذیر از عوامل مختلف در طول چهار دهه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بر حول محور مشارکت حداکثری مردم شکل گرفته و تداوم خواهد داشت. 

 


معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: این درحالی است که سیستان و بلوچستان سه و دو دهم درصد جمعیت کشور را دارد.

 

کوثری افزود: برای این دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، 21 هزار و 116 نفر در استان ثبت نام کرده اند که نسبت به دوره‌ی قبل 14 و نیم درصد رشد داشته است.

 

وی با اشاره به تشکیل 83 هیأت اجرایی در 24 شهرستان استان گفت: هیأت های اجرایی بر اساس استعلام مراجع چهارگانه، صلاحیت 90 درصد ثبت‌نام کنندگان تایید شده را به هیأت های نظارت ارسال کرده اند که در بررسی اولیه بیش از 80 درصد افراد تایید صلاحیت شده اند.

 

رئیس ستاد انتخابات استان از رسیدگی به شکایت‌های افراد رد صلاحیت شده در هیأت نظارت استان خبر داد و گفت: احتمال افزایش افراد تایید صلاحیت شده  وجود دارد که نتیجه نهایی ارزیابی ها تا 24 اردیبهشت مشخص خواهد شد.

 

وی ادامه داد: انتخابات امسال  در 51  شهر و سه هزار و 496  روستای استان برگزار خواهد شد و برای صیانت از آرای مردم برخلاف دوره ی قبل که برای هر سه صندوق یک بازرس در نظر گرفته شده بود در این دوره برای هر صندوق یک بازرس در نظر گرفته شده است.

 

کوثری افزود: برای هر شهرستان هم یک بازرس ویژه در نظر گرفته شده است که فعالیت خود را با شروع تبلیغات آغاز خواهد کرد و این موضوع در حالی است که در دوره ی قبل فعالیت این افراد فقط در روز انتخابات بوده است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha