خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 1005
۱۳۹۸/۱۲/۱۶ - ۱۵:۰۳
حفظ جان یک انسان در پیشگاه خداوند حفظ جان همه انسان‌هاست؛

هشدار پیرامون کرونا، جهاد فعالان رسانه‌ای

هشدار پیرامون کرونا، جهاد فعالان رسانه‌ای
اکنون‌که اعزام گروه‌های جهادی، با مشکلات و ممنوعیت‌هایی همراه شده است، مسئولیت جهاد بر دوش فعالان رسانه‌ای است تا با هشدارهای لازم به مردم، آن‌ها را آگاه کنند.

اس.بی پرس – محمدرضا خزائی: وَمَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا «و هر کس، انسانی را از مرگ رهایی بخشد، چنان است که گویی همه مردم را زنده کرده است» (مائده 32)

 

باوجود ازخودگذشتگی‌های کادر درمانی، پرستاران، پزشکان و مسئولان دلسوز وزارت بهداشت، شرایط بیماری کرونا در کشور وارد مراحل پیچیده‌تری می‌شود. این پیچیدگی را خود مردم با عدم رعایت نکات و توجه به هشدارهای مقابله با کرونا، رقم می‌زنند؛ مسافرت‌های متعدد، حضور در تجمعات و تردد بی‌مورد در سطح شهرها ازاین‌دست سوء رفتارها است.

 

مردم استان سیستان و بلوچستان هم از این منظر مستثنی نیستند و آن‌ها هم هنوز خطر ویروس کرونا را جدی نگرفته‌اند. ترددها در سطح شهر زابل مانند قبل است و انگارنه‌انگار توصیه به قرنطینه خانگی شده است. این در حالی است که به خاطر شرایط جوی، بادهای 120 روزه و شدت ذرات معلق، بسیاری از مردم سیستان مشکلات ریوی و تنفسی دارند. فقر و محرومیت‌ها نیز، شرایط را سخت‌تر می‌کند.

 

طبق آخرین اخبار وزش باد شدید شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه زابل را به 2000 متر کاهش داد و غلظت ذرات معلق در هوای این شهر نیز تا 1238 میکروگرم بر مترمکعب یعنی 8 برابر حد مجاز افزایش‌یافته است. بیشینه سرعت باد در زهک نیز 22 متر بر ثانیه معادل 79 کیلومتر بر ساعت بوده است که شعاع دید افقی را تا 800 متر کاهش داده است.

 

اکنون‌که اعزام گروه‌های جهادی، با مشکلات و ممنوعیت‌هایی همراه شده است، مسئولیت جهاد بر دوش فعالان رسانه‌ای است تا با هشدارهای لازم به مردم، آن‌ها را آگاه کنند. باید تلاش کرد تا مردم برای حفظ جان خود و عزیزانشان، توجه بیشتری به خرج داده و موارد بهداشتی و پیشگیری را جدی بگیرند. حفظ حیات یک انسان و جلوگیرى از نابودى وى در پیشگاه خداوند به منزله حفظ حیات همه انسانهاست. 

 

فعالان رسانه‌ای از طریق صفحات اجتماعی (توییتر، اینستاگرام، تلگرام، واتس آپ، ایتا، گپ، سروش و ...) پایگاه‌های خبری و هر ظرفیت ممکن دیگری، نسبت به اطلاع‌رسانی، آموزش و توجیه مردم اقدام عاجل و پیوسته کنند.

 

انتهای پیام/#

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha