خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10051
۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۳:۴۷
رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

کرونا سه نفر دیگر را در سیستان و بلوچستان به کام مرگ کشاند

کرونا سه نفر دیگر را در سیستان و بلوچستان به کام مرگ کشاند
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: با ثبت سه مورد مرگ جدید کرونا در سیستان و بلوچستان تعداد فوتی‌های این ویروس به یکهزار و ۲۹۴ نفر افزایش یافت.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر سیدمحمد هاشمی‌شهری بیان کرد: همچنین با ثبت ۴۸ مورد ابتلای جدید کرونا در سیستان و بلوچستان تعداد مبتلایان این ویروس به ۳۴ هزار و ۳۴۴ نفر افزایش یافت.

 

وی ادامه داد: هم‌اینک ۱۴۴ بیمار حاد تنفسی و ۷۳ نفر مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان تحت درمان قرار دارند.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از مردم تقاضا کرد؛ در صورت امکان و نداشتن ضرورت در خانه بمانند و چنانچه از خانه بیرون می‌روند اصول بهداشتی و آداب تنفسی را به خوبی رعایت کنند.

 

وی بیان کرد: از آنجایی که کشف راه‌های انتقال کرونا و عوارض ناشی از آن نیازمند گذشت مدت‌زمانی از شیوع و اپیدمی ویروس است و سپس بر اساس یافته‌های علمی رفتار عامل بیماری شناسایی می‌شود ضروریست شهروندان تمام نکات بهداشتی را رعایت کنند.

 

هاشمی گفت: موارد مثبت کرونای جهش یافته انگلیسی در سیستان و بلوچستان نیز در حال افزایش است و این نوع از ویروس تقریبا جایگزین نوع قبلی شده بطوریکه حدود ۸۰ درصد موارد ابتلا در سطح استان را شامل می‌شود.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha