خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10099
۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۴:۱۷
استاندار؛

۲هزار و ۴۵۰ صندوق برای جمع‌آوری آرای سیستان و بلوچستان پیش‌بینی شد

۲هزار و ۴۵۰ صندوق برای جمع‌آوری آرای سیستان و بلوچستان پیش‌بینی شد
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ۲ هزار و۴۵۰ صندوق ثابت و سیار برای جمع آوری آرای مردم سیستان و بلوچستان در انتخابات ۲۸ خرداد پیش بینی شده است.

به گزارش اس.بی پرس، احمدعلی موهبتی روز چهارشنبه در ویژه برنامه تلویزیونی صبح بخیر ایران اظهارداشت: مردم غیور سیستان و بلوچستان در انتخابات ادوار گذشته همیشه مشارکت حداکثری داشته‌اند.

 

وی با بیان اینکه به طورمیانگین میزان مشارکت مردم سیستان و بلوچستان در انتخابات ۷۲ تا ۸۰ درصد بوده است افزود: در انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی ۶۱ درصد و در انتخابت شوراهای شهر روستا و ریاست جمهوری دوره دوازدهم  به ترتیب ۷۳ و ۷۲ درصد مشارکت داشته‌اند.

 

استاندار سیستان بلوچستان با اشاره به اینکه انتخابات شوراهای روستایی در سه هزار و ۴۹۶ روستا برگزار می‌شود تصریح کرد: ۱۴.۵ درصد در شهر و ۱۷ درصد در روستاها ثبت نام افراد برای کاندیداتوری رشد داشته است.

 

وی با اشاره به امنیت مطلوب انتخابات در استان تصریح کرد: هیچ شائبه‌ امنیتی در انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی رخ نداد و همراهی مردم خیلی خوب بود و امیدواریم امسال انتخابات پرشکوه و پرشوری داشته باشیم.

 

موهبتی با بیان به اینکه ۴۰ هزار نیروی اجرایی و  امنیتی مسوولیت برگزاری انتخابات سالم در سیستان وبلوچستان را برعهده دارند افزود: قطعاً امسال شاهد نقش‌آفرینی خوب مردم در انتخابات خواهیم بود.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha