خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10103
۱۴۰۰/۰۲/۳۰ - ۱۲:۰۹

ویدئو: اتمام حجت دانش‌آموزان سیستان وبلوچستان با مسئولان/همه‌جا قرنطینه و تعطیل است بجز ما، مگر ما آنتی‌ویروس هستیم؟

ویدئو: اتمام حجت دانش‌آموزان سیستان وبلوچستان با مسئولان/همه‌جا قرنطینه و تعطیل است بجز ما، مگر ما آنتی‌ویروس هستیم؟
چندروزی از آغاز امتحانات نهایی پایه نهم و دوازدهم می‌گذرد و حالا دانش‌آموزان سیستان وبلوچستان خطاب به مسئولان تصمیم گیرنده از عواقب آزمون‌های حضوری در این استان می‌گویند.

به گزارش اس.بی پرس، طی چندماه اخیر در پی انتشار اخباری مبنی بر حضوری بودن امتحانات نهایی، اعتراض گشترده ی دانش آموزان به لغو امتحانات حضوری بر تصمیم مسئولان تاثیری نگذاشته و سرانجام محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش نحوه برگزاری امتحانات دانش آموزان در خرداد ماه ۱۴۰۰ را تشریح کرد و گفت: برخی از آزمون‌ها در سال‌های گذشته مانند پایه‌های نهم و دوازدهم حضوری بوده است، و وزارت آموزش و پرورش همچنان خواستار برگزاری آزمون حضوری این دوره‌ها است، چون اگر خللی در این آزمون ایجاد شود حقوق دانش آموزان تضییع می‌شود.


این درحالی است که بسیاری از دانش آموزان حتی برای آموزش مجازی شرایط یکسان نداشته اند و برگزاری امتحانات به صورت حضوری نه تنها استرس مضاعف شده است بلکه احتمال افت تحصیلی در مناطق کم برخورداری چون سیستان وبلوچستان را بیش از پیش افزایش داده است.


تعدادی از دانش آموزان پایه نهم و دوازدهم سیستان و بلوچستانی در این گزارش از دغدغه های خود میگویند و هشدارهایی جدی به مسئولان ارائه داده اند.


گفته می‌شود برخی عقب‌ماندگی تحصیلی در کنار سلامتی را به پیشرفت توأم با بیماری ترجیح داده و در امتحانات نهایی شرکت نمی‌کنند

 

گزارش از کوثر جهانی و فاطمه شیرزایی

 


download

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد