خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10105
۱۴۰۰/۰۲/۳۰ - ۱۲:۲۳
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت:

پارسال سه هزار تن مرغ در سیستان و بلوچستان توزیع شد

پارسال سه هزار تن مرغ در سیستان و بلوچستان توزیع شد
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان‌ و بلوچستان گفت: پارسال مجموع مرغ توزیعی استان سه هزار تن بود ولی فقط در بازه زمانی ۱۰ اسفند تا ۱۰ فروردین امسال یکهزارو ۳۰۰ تن مرغ منجمد در سراسر این استان توزیع شد.

به گزارش اس.بی پرس، داود شهرکی بیان کرد: با همراهی جهاد کشاورزی در زمان بحران مرغ پارسال سه کشتارگاه تعطیل سیستان و بلوچستان در شهرهای زاهدان، زابل و ایرانشهر مجددا فعال شد.

 

وی با بیان اینکه پارسال ۶۷ واحد تولیدی در تملک بانک‌ها بود که این میزان در سالجاری به ۱۵ واحد رسیده و ۵۰ واحد باقیمانده یا در فاز احیا یا تولید دیگری رفته است افزود: چون شرایط اقتصاد و تامین ارز در کشور ما عادی نیست بعضی مواقع در تامین مواد اولیه وقفه‌ای به وجود می‌آید  که به منزله نبود کالا نیست. 

 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان‌ و بلوچستان با بیان اینکه پارسال شکر توزیعی افزون بر ۲ هزار تن در ماه را داشتیم که هنوز هم این روال ادامه دارد و کمبودی نیز  در استان وجود ندارد گفت: پارسال افزون بر ۲۰۰ هزار پرونده بازرسی مجموعا با ۳۱۹ میلیارد تومان ارزش تشکیل شد در حالی که سال  ۹۸ ارزش کل پرونده‌ها ۱۶۰ میلیارد تومان ارزیابی شد.

 

وی با بیان اینکه حدود یکهزار و ۷۰۰ نانوایی در سیستان و بلوچستان  وجود دارد  که هر کدام میانگین ۶ نفر نیرو دارند تصریح کرد: در حوزه نان بهمن پارسال سهمیه اضافی ۲ هزار و ۵۰۰ تن از کشور مجوز گرفته و این میزان میان نانوایی‌های که زیر ۱۰ تن در ماه ظرفیت تولید داشتند توزیع شد.

 

شهرکی با اشاره به جایگاه سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان در شاخص‌های که وزارتخانه مربوطه ارزیابی می‌کند خاطرنشان کرد: سال ۹۸ رتبه ۱۶ کشور و پارسال به رتبه ۶ کشوری در بخش‌های مختلف این وزارتخانه دست یافتیم.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha