خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10140
۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۱۳:۲۷
در جنوب استان؛

یک شناور سنتی در لنگرگاه بندر چابهار قرنطینه شد

یک شناور سنتی در لنگرگاه بندر چابهار قرنطینه شد
یک فروند شناور سنتی در پی افزایش اقدامات کنترلی طبق دستور ستاد ملی مقابله با کرونا و به منظور کنترل و پیشگری از شیوع ویروس در بندر چابهار، در مرزهای ورودی قرنطینه شد.

به گزارش اس.بی پرس، حمیدرضا بنی‌صدر مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در این باره اظهار داشت: تمامی شناورهای ورودی از بنادر با ریسک بالا، صرفا پس از قرنطینه ۱۴ روزه در لنگرگاه و انجام تست، با نظارت مسئولان قرنطینه شهرستان چابهار اجازه ورود به بنادر استان را دریافت می‌کنند.

 

وی افزود: در همین راستا و در پی مثبت شدن تست ۲ نفر از  پرسنل یکی از شناورهای سنتی قبل از ورود به بندر، در لنگرگاه و خارج از محوطه‌های بندری قرنطینه شد. 

 

بنی‌صدر تصریح کرد: در پی تشدید دستور ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر لزوم کنترل‌های مرزی شرقی، کمیته مقابله با کرونا و پاس کشتی اداره کل بنادر و دریانوردی استان نسبت به افزایش کنترل خدمه کشتی‌های ورودی به بنادر استان اقدام کرده است.

 

به گفته او، بر این اساس و بنا به اعلام مرکز بهداشت شهرستان چابهار مبنی بر تست مثبت دو نفر خدمه شناور ورودی از پاکستان اقدامات اولیه کنترلی انجام و نسبت به قرنطینه آن اقدام شد.

 

شناور مذکور با ۱۳ خدمه، وارد لنگرگاه بندر چابهار شده که پس از اقدامات کنترلی و مثبت اعلام شدن تست ۲ نفر از آنها، تا تعیین تکلیف توسط مرکز بهداشت شهرستان چابهار بر اساس پروتکل‌های مصوب، اجازه ورود دریافت نکرده و مراحل قرنطینه را به مدت ۲ هفته طی خواهد کرد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha