خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10158
۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۱۱:۳۵
معاون اقتصادی استاندار:

تولید محصولات فولادی در سیستان و بلوچستان پارسال ۳۹ درصد رشد داشت

 تولید محصولات فولادی در سیستان و بلوچستان پارسال ۳۹ درصد رشد داشت
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تولید محصولات فولادی این استان سال ۹۸ حدود یکهزار و ۶۵۰ تن بود که سال گذشته این میزان با ۳۹ درصد رشد به ۲ هزار و ۲۹۱ تن رسید.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر ماندانا زنگنه بیان کرد: همچنین یکی از تولیدات مهم صنعت سیستان و بلوچستان شمش آنتیموان است که در سال ۹۸ تولید آن سه تن بود که این میزان سال گذشته با رشد ۶۷ درصدی به پنج تن افزایش یافت.

 

وی ادامه داد: تولید کنسانتره مس که در سال ۹۸ تنها ۸۲۱ تن بود با ۴۵ درصد رشد به یکهزار و ۳۹۱ تن کنسانتره در سال ۹۹ رسید و رده دوم بیشترین تولیدات صنعت استان در این سال را داشت.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تولید سموم دفع آفات گیاهی که سال ۹۸ نزدیک به پنج هزار و ۸۴۲ تن بود سال گذشته با هفت هزار و ۸۴۴ تن تولید رشد ۳۴ درصدی به خود گرفت.

 

وی افزود: در تولید آرد سال گذشته میزان تولیدات سیستان و بلوچستان ۳۸۰ هزار تن بود که با توجه به تولید ۳۶۰ هزار تن در سال ۹۸ رشد تنها ۶ درصدی را داشته است و در حوزه سیمان هم تولیدات استان از ۲ میلیون و ۷۷۲ هزار و ۲۰۲ تن در سال ۹۸ به ۲ میلیون و ۸۹۲ هزار و ۶۰ تن در سال ۹۹ رسید که تنها پنج درصد رشد را دربر داشت.

 

زنگنه ادامه داد: در سال ۹۹ با توجه به شرایط حساس کشور برای کمک به حوزه درمان و بهداشت واحدهای تولید محصولات بهداشتی در سیستان و بلوچستان راه اندازی شد که این واحدها ۲۶۴ هزار و ۵۰۰ ماسک تنفسی سه لایه تولید کردند و در کنار افزون‌بر ۱۵هزار و ۴۰۸ عدد لباس شین و گان لمینت شده هم در استان به تولید رسید.

 

وی اظهارداشت: منیزیت دانه بندی شده هم از دست محصولاتی بود که سال گذشته برای اولین بار در استان تولید آن آغاز شد و تولید آن سال گذشته به ۱۹ هزار و ۴۲۱ تن رسید.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha