خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10160
۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۱۲:۰۳
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره):

عقب ماندگی‌های تاریخی سیستان و بلوچستان با حضور جوانان قابل جبران است

عقب ماندگی‌های تاریخی سیستان و بلوچستان با حضور جوانان قابل جبران است
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در سیستان و بلوچستان گفت: باید شرایط را برای حضور جوانان فراهم کنیم چراکه عقب‌ماندگی تاریخی این استان با حضور جوانان قابل جبران است.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا راشکی شامگاه یکشنبه در نشست سکوی پرتاب کاروان ۱۰۰ استارتاپی اظهارداشت: آنچه امروز در سیستان و بلوچستان اتفاق افتاده یک فرصت بوده و نیاز است از آن به بهترین شکل استفاده کنیم

 

وی افزود: آنچه در سیستان و بلوچستان شاهدیم محرومیت نیست بلکه محدودیت‌هایی بوده که خودمان برای خودمان قائل شدیم.

 

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: امیدواریم با استفاده از استعدادهایی که در استان داریم بتوانیم نقش مفیدی در توسعه هر چه بیشتر این منطقه ایفا کنیم.

 

وی ادامه داد: کنار هر سختی آسانیست بنابراین سختی‌هایی که به کشور تحمیل شده نشان می‌دهد که باید با استفاده از ظرفیت جوانان این سختی‌ها را پشت سر بگذاریم‌.

 

راشکی خاطرنشان کرد: هم‌اینک ما مشکل سرمایه‌گذاری روی طرح‌ها نداریم بنابراین مشخص بوده که مسیر این حرکت به سمت توسعه با همت جوانان سیستان و بلوچستان هموار شده است.

 

وی بیان کرد: آنچه امروز در سیستان و بلوچستان شاهد آن هستیم یک همبستگی، وحدت و تلاشی‌ است برای جبران محرومیت ها و یا محدودیت هایی که خودمان برای آن قائل شدیم.

 

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم با یاری خداوند راه را برای حضور جوانان فراهم کنیم.

 

راشکی تصریح کرد: ما بنا به رسالتی که احساس می کنیم در سطح استان داریم در حوزه‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی در کنار دستگاه‌های متولی نقش خود را حفظ و هم‌زمان قدمی برای توسعه این مرز و بوم برداریم.

 

رییس هیأت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی کشور نیز در این نشست اظهارداشت: رویداد ۱۰۰استارت‌آپ شروعی برای رشد اکوسیستم نوآوری در سیستان و بلوچستان است آنچه که در بازدید از پارک علم و فناوری در استان مشاهده کردیم بیشتر از حد تصورمان بود.

 

علی وحدت ادامه داد: تیم‌هایی برای شرکت در این ۱۰۰ استارت‌آپ‌ها آمده بودند که از نظر کار و وضعیت فیزیکی بسیار عالی و از نمونه‌های خوب کشور به شمار می‌رفت.

 

وی بیان کرد: در چند سال گذشته در دولت تدبیر و امید در حوزه علم و فناوری کارهای بسیار خوبی انجام شده که شاخص‌های موجود نشان می‌دهند این اقدامات در حوزه زیست‌بوم نوآوری در کل کشور و همه استان‌ها و حتی شهرستان‌ها قابل مقایسه با سال‌های قبل نیست.

 

رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی کشور با بیان اینکه مقوله شتاب‌دهنده‌ها اتفاق بزرگی در حوزه علم و فناوری کشور است، افزود: برای هر توسعه و کسب و کاری تامین مالی جزو نیازهای اساسی محسوب می‌شود و بحث نوآوری جدا از این موضوع نیست.

 

وی تصریح کرد: در ۲ سال گذشته در بحث تامین مالی توسعه خوبی را در سطح کشور داشته‌ایم که یکی از ابزارهای این توسعه راه‌اندازی صندوق‌های پژوهش و فناوری بوده بر این اساس هم‌اینک در تمام استان‌های کشور این صندوق در حوزه‌های تخصصی و دانشگاه وجود دارد و در سیستان و بلوچستان نیز مجوز راه‌اندازی صندوق داده شده و بزودی کار خود را آغاز خواهد کرد.

 

وحدت با اشاره به اینکه در ۲ سال گذشته براساس توان مالی، قریب به ۱۳ میلیارد تومان خدمت مالی به شرکت‌ها داده شده که بخش عمده آن از طریق این صندوق‌ها بوده خاطرنشان کرد: مسوولان سیستان و بلوچستان باید تلاش کنند تا صندوق پژوهش و فناوری به عنوان رکن مهم تامین مالی نوآوری استان فعال شده و بهتر کار کند.

 

وی تصریح کرد: براساس گزارش ارائه شده با توجه به وجود پتانسیل این خطه برای برگزاری رویداد ۱۰۰ استارت آپ کاندید و انتخاب شده که حدود ۸۰ تا ۹۰ تیم ثبت نام کردند که افرادی به مرحله اصلی وارد و در نهایت ۹ تیم جذب سرمایه‌گذاری کرده‌اند که این ارقام در کل کشور سابقه نداشته و در این خطه پهناور نیز کم‌سابقه بوده است.

 

رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی کشور بیان کرد: این رویداد زمینه و فرصتی را برای یادگیری مجموعه المان‌های نوآوری در سیستان و بلوچستان و ایده بهتری برای بحث توسعه فناوری  و رشد شرکت‌ها و جذب سرمایه‌گذار فراهم کند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

اخبار