خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10166
۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۱۰:۴۸
معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان:

احزاب در زمینه افزایش دانش سیاسی مردم نقش موثری دارند

احزاب در زمینه افزایش دانش سیاسی مردم نقش موثری دارند
معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: باید مشارکت سیاسی را برای شهروندان تبیین کرد و این وظیفه بر عهده احزاب است چراکه این افراد در افزایش دانش سیاسی مردم نقش موثری دارند.

به گزارش اس.بی پرس، ابوذر کوثری شامگاه دوشنبه در نشست با احزاب سیستان و بلوچستان اظهارداشت: این مدت تمام دغدغه استانداری و حوزه سیاسی این بود که به احزاب تا جایی که مسوولیت حکمیت و دولت است مساعدت و کمک کنیم تا زمینه فعالیت آن‌ها فراهم شود.

 

وی افزود: گردهمایی احزاب اتفاق خوبی است چرا که ما باید تحمل صحبت‌های یکدیگر را داشته باشیم و این یک دستاورد مهم برای دولت، حاکمیت و فعالان حزبی محسوب می‌شود.

 

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: ما در جمعی هستیم فرهیخته، با بینش سیاسی، دانا و فهیم بنابراین باید این فرصت‌ها را قدر بدانیم و به بهترین شکل ممکن از آن‌ها استفاده کنیم.

 

وی با بیان اینکه در حوزه سیاست ما ۲ فهم از مسائل داریم یک فهم تئوریک و یک فهم تجربی یا عملی که فهمی میدانی به شمار می‌رود ادامه داد: فهم تئوریک فهمی دانشگاهی بوده و ریشه آکادمیک دارد اما بیان تجربی آن و عملی هم از آن وجود دارد بنابراین برای یک مدیر باید هر دو فهم را دارا باشد.

 

کوثری خاطرنشان کرد: انتخابات ۲ فرصت را برای حاکمیت و مردم به دنبال دارند تا بتوانند در آینده خود مشارکت داشته باشند.

 

وی بیان کرد: ما در یک منطقه‌ای به نام خاورمیانه  هستیم در کشورهای پیرامون ما انتخابات‌های متفاوتی برگزار می‌شود که انتخابات‌های معناداری نیست به همین جهت جمهوری اسلامی ایران جز معدود کشورهایی محسوب می‌شود که انتخابات معناداری برگزار می‌کند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha