خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10184
۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۱۵:۵۷
نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان:

گفتمان مقاومت در مسائل علمی هم دنبال شود

گفتمان مقاومت در مسائل علمی هم دنبال شود
نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: در راستای مقاومتی که ملت ما از خود نشان داده لازم است تا گفتمان مقاومت در مباحث علمی نیز دنبال شود.

به گزارش اس.بی پرس، آیت‌الله مصطفی محامی، در دیدار محمد نبی شهیکی تاش رئیس پارک علم و فناوری استان خواستار رشد کمی و ارتقاء کیفی فعالیت های پارک علم و فناوری در استان شد و افزود: گزارشات امیدآفرینی از کارهای پارک علم و فناوری ارائه شده و نیاز است تا سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی با همت بیشتر به دنبال گسترش فعالیت‌ها باشند.

 

وی بیان داشت: با توجه به اینکه نیمی از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه ها در رشته های علوم انسانی هستند باید پارک علم و فناوری به گونه ای برنامه ریزی داشته باشد تا در کنار حمایت از رشته های حوزه‌ فنی و مهندسی از سایر رشته های علوم انسانی نیز حمایت داشته باشد.

 

امام جمعه زاهدان خواستار ارائه گزارش کاملی از میزان تاثیرگذاری پارک علم و فناوری در مشکلات استان شد و گفت: باید دید چه تعداد متقاضی حضور در پارک علم و فناوری بودند و از این میزان چند نفر پذیرفته شده اند.

 

وی ادامه داد: باید مشخص شود که ارزیابی گروه های راه یافته به پارک علم و فناوری بر چه اساسی صورت می گیرد زیرا برخی مراجعات و گلایه هایی وجود دارد که پارک علم و فناوری استان همکاری لازم را انجام نداده است.

 

آیت‌الله محامی تصریح کرد: در اعطای مجوز ورود گروه‌های مختلف علمی به پارک علم و فناوری استان باید از جایگاه حاکمیت و فارغ از نگاه دینی، مذهبی، قومی و قبیله‌ای تصمیم گیری شود.

 

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان اظهار داشت: متاسفانه برخی سرمایه‌گذاران بومی حاضر به سرمایه‌گذاری در استان نیستند و از سختی‌های کار در استان و عدم همکاری مسئولان گلایه مندند که باید تحلیل و بررسی صورت گیرد و زیرساخت های لازم برای حضور سرمایه گذاران بومی و غیربومی در استان فراهم شود.

 

همچنین در ابتدای این دیدار محمد نبی شهیکی تاش رئیس پارک علم و فناوری استان گفت: ۱۵۰ شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری استان مستقر هستند.

 

وی افزود: از مجموع ۴۲ موسسه آموزش عالی در سیستان‌وبلوچستان سالیانه بیش از ۱۰۰ هزار نفر فارغ التحصیل می شوند که برای پاسخ به نیاز ها به دنبال توسعه زیرساخت ها هستیم.

 

شهیکی ادامه داد: نظام پذیرش در پارک علم و فناوری تحت نظر سیستم برخط مرکزی و در سطح ملی است به گونه ای که در بسیاری موارد تصمیم گیری ها در سطح کشور اتخاذ می شود و خارج از دسترس استان است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha

اخبار