خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10198
۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۱۱:۲۷
هر روز گرمتر از دیروز

قطعی مکرر برق در گرمای شدید امان مردم سیستان و بلوچستان را برید (ویدئو)

قطعی مکرر برق در گرمای شدید امان مردم سیستان و بلوچستان را برید (ویدئو)
قطعی برق این روزها که با نزدیک شدن به فصل تابستان، گرمای شهرهای مختلف سیستان و بلوچستان هم در حال افزایش است، امان مردم استان را بریده است.

به گزارش خبرگزاری مردم سیستان و بلوچستان (اس.بی پرس)، این روزها زیاد از قطعی برق شنیده‌اید، معضلی که تقریباً مردم همه استان‌های کشور با آن دست و پنجهنرم می‌کندد؛ اما تحمل قطعی برق در استان گرم و خشک سیستان و بلوچستان که دمای برخی از شهرهای آن در بسیاری از روزهای اواخر بهار و اوایل تابستان به بالای 40 تا 50 درجه سانتی‌گراد بالای صفر می‌رسد و عملاً کولرهای آنها مستمر در حال کار است، داستان دیگری است.

خبرنگار تسنیم در این رابطه به تهیه گزارش از شرایط مردم چابهار به عنوان یکی از شهرستان‌های گرم این روزهای استان پرداخته است. مردم چابهار بابت قطعی مکرر برق از اداره برق گلایه دارند؛ قطعی برقی که آنها را به تحمل گرمای طاقت فرسای هوا مجبور کرده است.

 اداره برق بالا بودن بار مصرفی را عامل اصلی قطعی می‌داند و می‌گوید مصرف بالا باعث شده قطعی‌های مکرر به وجود بیاید؛ البته در مواردی هم سرقت کابل در قسمت‌هایی از شهر باعث می‌شود مردم برای چند ساعت قطعی داشته باشند. سرقت کابل برق یکی از معضلات جدی در سیستان و بلوچستان است که سالانه میلیاردها تومان خسارت به شبکه توزیع نیرو در استان وارد می‌کند.


منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha