خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 102
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ - ۰۰:۲۰
با فشار استانداری سیستان و بلوچستان اتفاق افتاد؛

لغو جلسه مطالبه‌گری دانشجویان زابلی برای طرح آبیاری ۴۶۰۰۰ هکتاری

لغو جلسه مطالبه‌گری دانشجویان زابلی برای طرح آبیاری ۴۶۰۰۰ هکتاری
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه زابل گفت: جلسه مطالبه‌گری دانشجویان پیرامون طرح آبیاری ۴۶۰۰۰ هکتاری دشت سیستان با فشار استانداری و نهاد‌های امنیتی لغو شد.

به گزارش اس.بی پرس، محمد مقصودلو، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه زابل، گفت: در دو هفته گذشته پیگیر جلساتی پیرامون طرح آبرسانی مزارع دشت سیستان بودیم که متاسفانه جلسه اول که قرار بود با حضور جمعی از فعالان اجتماعی و اساتید و دانشجویان مطالبه گر و دلسوز مردم برای جمع بندی شیوه درست مطالبه گری از مسئولین برگزار شود که با فشار استانداری و نهاد‌های امنیتی به دانشگاه لغو شد.

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه زابل ادامه داد: هنوز برای ما شفاف نشده است که چرا جلسه‌ای نخبگانی و به دور از سیاسی کاری باید لرزه به تن برخی بیاندازد و به هر دری بزنند تا جلسه را کنسل کنند. این چه مصلحت اندیشی است که شعار آزادی بیان شان را زیر پا می‌گذارند و به صورت غیر متعارف، خواستار لغو برنامه‌ ای درون دانشگاه می‌شوند؟

 

وی ادامه اضافه کرد: استاندار همیشه تاکید کرده که جوانان مطالبه گر باشند. این سخن از زبان فردی که با سیاسی کاری خود مقابل مطالبه گری جوانان می‌ایستد، بسیار خنده آور است. استاندار بهتر است بازی‌های سیاسی و رسانه‌ای را کنار بگذارند و به فکر درد مردم باشد.

 

مقصودلو تصریح کرد: با تلاش‌های پیاپی موفق شدیم جلسه‌ی دوم پرسش و پاسخ را با حضور صالحی، مسئول طرح و مشاورانشان هماهنگ کنیم. همچنین قرار بود تا اساتید متخصص مربوط به این موضوع نیز در این جلسه حضور داشته باشند؛ اما یک روز قبل از برگزاری، متوجه عدم حضور صالحی در این جلسه شدیم و اعلام شد که تنها مشاورین او در جلسه حضور خواهند داشت.


 
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه زابل تصریح کرد: متاسفانه مجدد مجبور به لغو جلسه شدیم، چرا که جلسه بدون حضور مسئول طرح فایده‌ای ندارد و این مسئول طرح هست که باید پاسخگو باشد. این طرح همچنان ابهاماتی دارد که حتی برای متخصصین مرتبط نیز شفاف نشده است.

 

وی بیان کرد: سرپرست وزارت کشاورزی بعد از بازدید از طرح ۴۶۰۰۰ هکتاری آبرسانی طی روز‌های گذشته اعلام کرد که مجریان طرح باید به ابهامات مردم پاسخ دهند. شاید این حرف نیز مشابه سخنان استاندار، یک بازی سیاسی باشد.

 

مقصودلو تاکید کرد: مردم امیدوار‌تر از گذشته به این طرح و خوش بختی‌هایی که قرار است برایشان داشته باشد، دل بسته اند. مسئولان دولتی باید مراقب باشند تا موجب دلسردی و ناامیدی مردم رنج دیده سیستان نشوند.

 

وی در پایان اضافه کرد: بسیج دانشجویی دانشگاه زابل همچنان پیگیر مطالبات مردمی تا رسیدن به نتیجه درست و درخور مردم خواهد بود.

 

انتهای پیام/#

منبع : snn.ir

نظرات شما

capcha