خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10200
۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۱۱:۴۳
نان؛ قوت غالب مردم مناطق محروم

گرانی نان سفره مردم سیستان و بلوچستان را کوچک‌تر کرد (ویدئو)

گرانی نان سفره مردم سیستان و بلوچستان را کوچک‌تر کرد (ویدئو)
نان در چابهار و کلاً استان سیستان و بلوچستان گران شده است، همچون کالاهای دیگری که خبرهای گرانیش را در رسانه‌ها می‌بینیم. در ادامه گزارش ویدئویی در این باره مشاهده کنید.

به گزارش خبرگزاری مردم سیستان و بلوچستان (اس.بی پرس)، این روزها با گران شدن اقلام اساسی موجود در سبد خانوار در بازار، به ویژه در استان‌های محروم نان به قوت غالب تبدیل شده به نحوی که بسیاری از مردم محروم سیسان و بلوچستان در وعده‌های غذایی خود تنها نان خالی را در سفره دارند و حالا با گران شدن نان این مردم باید مصرف همان را هم به حداقل ممکن برسانند.

یکی از نانوایان بلوچستان به خبرنگار تسنیم می‌گوید: این روزها دیگر همه چیز گران شده و نان هم مسلماً دیر یا زود باید گران می‌شد اما خود ما که  از کارگران نانوایی هستیم نمی‌دانیم باید چه کنیم. روز به روز سفره ما کوچکتر می‌شود و این در حالی است که مسئولانی که حقوق سر ماه آنها به راه است و حتی برای خرید به بازار نمی‌روند، اصلاً شرایط زندگی ما قشر کارگر را درک نمی‌کنند.

حمیدرضا شایان رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت چابهار، در این رابطه اظهار داشت: این گرانی بر اساس صورتجلسه کارگروه نان در استان انجام شده و باید این را هم متذکر شوم که گرانی نان به این دلیل حادث شده که واقعاً برای نانوا پخت نان با قیمت پایین صرف نم‌کند آن هم زمانی که همه هزینه‌ها از کارگر گرفته تا حمل و نقل افزایش یافته است.


منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha