خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10206
۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۴:۳۶
درخواست‌های مکرر مردم توسط مسئولین شهرستان پیگیری و نهایتاً به سرانجام رسید

آغاز به کار خط جابجایی مسافران مسیر زهک به زاهدان و زهک به گرگان با اتوبوس

آغاز به کار خط جابجایی مسافران مسیر زهک به زاهدان و زهک به گرگان با اتوبوس
خط جابجایی مسافران شهرستان زهک به زاهدان و گرگان با اتوبوس پس از درخواست‌های مکرر مردم این شهرستان و گلایه آن‌ها از کرایه‌های نجومی خودروهای سواری، توسط مسئولین پیگیری و نهایتاً به مرحله اجرا رسید.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، با توجه به اینکه اکثر مسافران شهرستان زهک به مقصد زاهدان از طریق تاکسی‌های خطی و ماشین‌های شخصی جابجا می‌شوند؛ گاهی هزینه کرایه در ایام تعطیلات و یا پایان هفته نجومی می‌شود به‌طوری‌که کرایه ماشین‌های شخصی به نفری ۱۵۰ هزار تومان می‌رسد.

اکثر مردم شهرستان زهک به جهت کارهای اداری، آموزشی و تحصیلی به زاهدان مسافرت می‌کنند به همین دلیل گاهی با هزینه‌های زیاد و کمبود ماشین روبرو می‌شوند لذا مردم از مسئولین شهرستان درخواست اختصاص اتوبوس جهت جابجایی مسافر در مسیر زهک به زاهدان را داشتند.

مهندس غلامرضا اربابی فرماندار شهرستان زهک روز گذشته در گفتگوی تلفنی با خبرنگار اس.بی پرس، از اختصاص این خط مسافربری خبر داد و گفت: با توجه به درخواست مردم زمینه اختصاص این خط با برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات لازم ایجاد شد.

اربابی هدف از ایجاد این خط مسافربری را کاهش هزینه‌ها، امنیت خاطر مسافران، افزایش ظرفیت مسافر و ایجاد فرصت شغلی عنوان کرد و ادامه داد سرویس‌ها به‌طور منظم از مبدأ شهرستان زهک به مقصد زاهدان و گرگان انجام شود.

در ادامه جهت تکمیل اطلاعات و اطلاع از برنامه کاری این خطوط با آقای سروری نیا رئیس اداره راهداری شهرستان زهک تماس گرفتیم.

سروری نیا گفت: نرخ تاکسی‌های مسافربری زهک به زاهدان نفری ۶۰ تا ۵۵ هزار تومان است که این هزینه‌ها برای مردم سنگین است به همین دلیل مردم درخواست‌ اختصاص خط مسافربری با اتوبوس را داشتند که با کمک مسئولین و برنامه‌ریزی‌ها و پیگیری فرماندار شهرستان این خط ایجاد شد.

رئیس اداره راهداری شهرستان زهک گفت: مردم می‌توانند برای استفاده از این خدمات به دفتر گیتی‌پیما واقع در فلکه الغدیر (فلکه ورودی) شهرستان زهک مراجعه کنند.

 

نرخ کرایه این اتوبوس برای هر نفر ۲۷ هزار تومان است

سروری نیا گفت: خط جابجایی مسافر از زهک به گرگان روزهای فرد ساعت ۶ صبح توسط دفتر گیتی با ماشین‌های مارال ویژه (وی.آی.پی) در حال انجام است.

وی ادامه داد: ایجاد خط مسافربری زهک به مشهد نیز با پیگیری فرماندار و برنامه‌ریزی‌ها اداره راهداری در دست اقدام است که نتایج به‌زودی به مردم اطلاع‌رسانی خواهد شد.

سروری نیا در پایان ضمن تشکر از مردم به جهت همراهی و همکاری با مسئولین خاطرنشان کرد: وظیفه ما خدمت‌رسانی خوب و شایسته به مردم هست بنابراین به مردم اطمینان می‌دهیم دستورالعمل‌های ویژه بهداشتی به دفتر مسافربری ابلاغ و تأکید بر انجام اصولی این دستورالعمل‌ها شده و خوشبختانه با بررسی‌های که انجام دادیم کاملاً اصول بهداشتی رعایت و وضعیت فیزیکی و سالم بودن اتوبوس مطلوب است. با تمام توان در جهت خدمت صادقانه به مردم شرایط بهداشتی، کمک‌های اولیه، کمک‌های امدادی کاملاً اصولی و قانونی در این سرویس‌ها انجام و رعایت می‌شود.

 

 

زهرا ابراهیمی کوهی خبرنگار اس.بی پرس در زهک

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha