خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10214
۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۲۱:۵۷
رضا سرحدی نیا گفت:

مدرسه سه کلاسه خیرساز در دشتیاری سیستان و بلوچستان افتتاح شد

مدرسه سه کلاسه خیرساز در دشتیاری سیستان و بلوچستان افتتاح شد
مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: مدرسه سه کلاسه خیر ساز با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان در روستای نکوچ شهرستان دشتیاری در جنوب این استان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری مردم سیستان و بلوچستان (اس.بی پرس)، رضا سرحدی‌نیا مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گقت: این مدرسه با زیربنای ۱۵۰ مترمربع با همکاری اداره‌کل نوسازی مدارس استان و مادر یکی از شهدای گرانقدر ساخته شده است.

او ادامه داد: با بهره‌برداری از این مدرسه زمینه تحصیل دانش آموزان منطقه در فضای استاندارد فراهم شده است.

مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: این استان با توجه به نرخ بالای موالید و جذب بازماندگان از تحصیل همچنان با وجود همه اقدامات مطلوب انجام گرفته در مدرسه‌سازی به پنج هزار کلاس درس جدید نیاز دارد.
وی اظهارداشت: از مجموع ۱۸ هزار و ۹۵۴ کلاس درس در سیستان و بلوچستان، ۱۰ هزار و ۵۲۸ کلاس نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم سازی است.

شهرستان دشتیاری از طرف شمال به شهرستان راسک، از غرب به بخش پلان و بخش مرکزی شهرستان چابهار، از شرق به کشور پاکستان و از جنوب به آب­های آزاد دریای عمان ختم می­ شود. به­ طوریکه ۸۵ کیلومتر خط ساحلی با دریای عمان و ۱۳۲ کیلومتر مرز خشکی با پاکستان دارد به این ترتیب امکان دسترسی به آب­های آزاد از این طریق برای بخش دشتیاری جایگاه ویژه­‌ایی را به وجود آورده است.

مساحت منطقه دشتیاری حدود ۶ هزار کیلومتر مربع است. شهرستان دشتیاری طبق آخرین سرشماری سال ۱۳۹۵ کشور دارای جمعیتی بالغ بر ۷۹ هزار و ۹۱۱ نفر در قالب ۱۸ هزار و ۷۹ خانوار است.

شهرستان دشتیاری دارای یک شهر «نگور» و ۲ بخش مرکزی به مرکزیت شهر نگور و باهوکلات به مرکزیت دمپگ و چهار دهستان (دهستان نگور، سندمیرثوبان، درگس و باهوکلات) است.

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha