خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10217
۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۲۲:۱۹
رئیس اداره ترانزیت اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان مطرح کرد:

رشد 43 برابری صادرات از طریق پایانه مرزی میرجاوه

رشد 43 برابری صادرات از طریق پایانه مرزی میرجاوه
رئیس اداره ترانزیت اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: 129 هزار و 710 تن کالا در دو ماهه سال جاری از طریق این پایانه مرزی به خارج از کشور صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با سه هزار تن افزایش 43 برابری را نشان می دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری مردم سیستان و بلوچستان (اس.بی پرس)، مسعود نکودری امروز اظهار کرد: 129 هزار و 710 تن کالا در  دو ماهه سال جاری از طریق این پایانه مرزی به خارج از کشور صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با سه هزار تن افزایش 43 برابری را نشان می دهد.

وی گاز مایع، هیدروکربن و قیر را از عمده کالاهای صادراتی از پایانه مرزی میرجاوه در این مدت ذکر کرد و افزود: این پایانه مرزی از جایگاه ویژه ای از لحاظ حمل و نقل، ترانزیت کالا و تردد مسافر برخوردار است به طوری که با برنامه ریزی و استفاده از فرصت های در نظر گرفته شده در چهارچوب همکاری و توافقنامه های فی مابین، سود سرشاری عاید کشور خواهد شد.

وی ادامه داد: بر اساس تصمیمات مدیریت کرونا استانی در حال حاضر تنها حوزه کالا در بخش های مختلف صادرات، واردات و ترانزیت از طریق این پایانه مرزی امکان پذیر است و ورود مسافر پاکستانی به داخل خاک کشور بمنظور جلوگیری از شیوع کرونا هندی از 7 اردیبهشت ماه سال ممنوع اعلام شده است.

رئیس اداره ترانزیت اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از واردات 22 هزار و 61 تن کالا در دو سال جاری از طریق پایانه مرزی میرجاوه به کشور خبر داد و افزود: برنج، کنجد و نارنگی عمده کالاهای وارداتی این پایانه مرزی را در این مدت تشکیل می دهند.

نکودری بیان کرد: مجموع ترانزیت انجام شده در پایانه مرزی میرجاوه نیز در این مدت 55 هزار و 314 تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 80 برابری را نشان می دهد.

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha