خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10231
۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۱۷:۵۷
با حضور استاندار سیستان و بلوچستان

پایانه مسافربری ایرانشهر افتتاح شد

پایانه مسافربری ایرانشهر افتتاح شد
پایانه مسافربری ایرانشهر در زمینی به گستره ١٠ هکتار با اعتبار ۳۵۰ میلیارد ریال امروز سه‌شنبه با حضور استاندار سیستان و بلوچستان و جمعی از مسوولان افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری مردم سیستان و بلوچستان (اس.بی پرس)، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب سیستان و بلوچستان در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: این پایانه مسافربری دارای امکاناتی نظیر رستوران، مهمانسرا، ساختمان جایگاه سوخت، انبار، مسجد و رستوران بوده که با هدف کاهش بار ترافیکی داخل شهر، جلوگیری از بحران ترافیک و ساماندهی شرکت‌های مسافربری ساخته شده است.

جلال الدین قادری یکسان سازی، تجمیع شرکت‌های مسافربری، جلوگیری از سردرگمی مسافران، ایجاد نظم ترافیکی و جلوگیری از آلودگی صوتی‌ را از دیگر اهداف ساخت این ترمینال مسافربری ذکر کرد.

وی بیان کرد: وجود هشت شرکت مسافربری و تردد روزانه ۱۰۰ دستگاه اتوبوس از داخل شهر ایرانشهر سبب سنگین شدن بار ترافیک در این شهر شده بود که افتتاح این پایانه مسافربری بعد از ۱۵ سال وقفه بسیاری از مشکلات مردم منطقه را مرتفع کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب سیستان و بلوچستان تاکید کرد: برای راه‌اندازی این پایانه مسافربری ۱۲ هزار مربع بتن‌ریزی مسیرها و محوطه سازی، ۲ هزار مترمربع جدول کشی، دیوار کشی و حصاربندی به طول یک کیلومتر، ۷۰۰ متر مربع فضای سبز انجام شده است.

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha