خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10242
۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۲:۲۲
مدیرکل بیمه سلامت استان خبر داد؛

پوشش بیمه سلامت برای بیش از یک میلیون نفر از روستائیان سیستان و بلوچستان

پوشش بیمه سلامت برای بیش از یک میلیون نفر از روستائیان سیستان و بلوچستان
مدیر کل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان گفت: بیش از یک میلیون پانصد هزار نفر از روستائیان استان تحت پوشش بیمه سلامت قراردارند این عزیزان با ارائه کد ملی می توانند بصورت الکترونیک خدمات درمانی دریافت نمایند.

به گزارش خبرگزاری مردم سیستان و بلوچستان (اس.بی پرس)، دکتر عباسی می گوید: با توجه به شیوع بیماری کرونا تمام خدمات درمراکز درمانی روستایی بصورت الکترونیک انجام می شود و پزشکان روستایی می توانند در سر برگ دفترچه ها روستایی و یا برگ های باقی مانده نسخ تجویز کنند.

وی بیان کرد: پاسخگویی کافی و با حوصله به مردم یکی از مهمترین مولفه های خدمت رسانی می باشد، در شرایط کرونایی دفتر چه صادر نمی شود و خدمات دفترچه بصورت الکترونیکی انجام می گیرد که می تواند از دغدغه های مردم را کاهش دهد که این بهترین خدمت می باشد.

مدیرکل بیمه سلامت استان بیان کرد: با توجه به دستور العمل های کشور، مسیری را که باید پیش ببریم نیازمند به همکاری دانشگاه ها بخصوص معاونین بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی استان است تا بتوانیم همه مردم را راضی نگهداریم و هم خدمات را سریعتر و به بهترین نحو ممکن به صورت الکترونیک انجام دهیم.

وی اذعان کرد: با توجه به پرداخت های به روز به پزشکان که در طرح نسخه نویسی الکترونیک با بیمه سلامت همکاری دارند بیمه سلامت تمام پرداخت های الکترونیک را در اولویت کاری خود قرار داده است.

وی تصریح کرد: در راستای اطلاع رسانی از کیفیت ارائه خدمات بصورت الکترونیک در مراکز روستایی، پزشکان مراکز جامع خدمات سلامت روستایی و کادر درمانی روستایی اگر بصورت شایسته  توجیه شوند می تواند بسیاری از مشکلات حل شود.

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha