خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10246
۱۴۰۰/۰۳/۱۴ - ۱۳:۱۴
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی:

مشکلات بیمارستان تأمین اجتماعی و بیمارستان خیریه سیستان حل می‌شود

مشکلات بیمارستان تأمین اجتماعی و بیمارستان خیریه سیستان حل می‌شود
دکتر حسینعلی شهریاری گفت: هیچ رقابتی بین دانشگاه، بخش خصوصی، خیریه و تأمین اجتماعی نیست و اعلام آمادگی دوستان در بیمارستان خیریه به جهت آوردن پزشکان دیگر استان‌ها برای خدمات‌رسانی به مردم منطقه که به توان دانشگاه هم افزوده شود، بسیار خوب و اثرگذار خواهد بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری مردم سیستان و بلوچستان (اس.بی پرس)، دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور بابیان اینکه جامعه پزشکی یک جامعه یکپارچه است، افزود: هیچ رقابتی بین دانشگاه، بخش خصوصی، خیریه و تأمین اجتماعی نیست و با مشکلاتی که در این بیمارستان‌ها وجود دارد آشنا بوده و در سه سال گذشته پیگیری‌های زیادی برای حل آن‌ها داشته‌ام.

دکتر حسینعلی شهریاری در ادامه با اشاره به بازدید از بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی و تأمین اجتماعی و خیریه سیستان و شنیدن صحبت‌های مدیران این مجموعه‌ها گفت: اعلام آمادگی دوستان در بیمارستان خیریه به جهت آوردن پزشکان دیگر استان‌ها برای خدمات‌رسانی به مردم منطقه که به توان دانشگاه هم افزوده شود، بسیار خوب و اثرگذار خواهد بود و بعید می‌دانم دانشگاه علوم پزشکی در این زمینه مخالفتی داشته باشد.

نماینده مردم شریف زاهدان در مجلس شورای اسلامی همچنین با توجه به اینکه بیمارستان خیریه مزین به نام حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها و منسوب به مرجع عالی قدر جهان اسلام حضرت آیت الله العظمی سیستانی است، گفت: اینکه با همت این عزیزان این بیمارستان در این محل برپا شده، افتخاری برای سیستان است و برای همکاری در این رابطه، مشکلی وجود ندارد.
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: این مسائل و مشکلاتی که مطرح شد، در قالب یک تفاهم همه جانبه بین دانشگاه علوم پزشکی زابل و بیمارستان‌های تأمین اجتماعی و خیریه قابل حل بوده و با نگاه مثبت بزودی به سرانجام خواهد رسید.

لازم بذکر است دکتر حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و دبیر کل مجمع خیرین سلاکت کشور در سفر به منطقه سیستان از مراکز درمانی و بهداشتی این شهرستان شامل بیمارستان سینا، بیمارستان سل، اورژانس بیمارستان امیرالمومنین و بخش توسعه ای آن، کلینیک تخصصی و فوق تخصصی رازی بازدید کرد. وی با حضور در شهرستان هامون از مرکز جمع‌آوری، نگهداری و صیانت اجتماعی از معتادان متجاهر سیستان در محمد آباد هامون بازدید کرد و همچنین خانه بهداشت روستای ملادادی شهرستان هیرمند را افتتاح نموده و پایگاه بهداشتی و درمانی در شهرستان زهک را کلنگ زنی کرد.

در این سفر نماینده مردم شریف سیستان در مجلس شورای اسلامی، دکتر کوثری معاون سیاسی و اجتماعی استاندار، ارجمندی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان زابل و فرمانداران شهرستان های شمالی استان، دکتر عرب رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، جمعی از مدیران کل و شهرستانی دستگاههای اجرایی و هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی دکتر شهریاری را همراهی کردند.
 

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha