خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10253
۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۲۲:۰۹

 کسب مقام نخست دختر 14 ساله بلوچ در مسابقات جهانی محاسبات ذهنی ریاضی در مالزی

 کسب مقام نخست دختر 14 ساله بلوچ در مسابقات جهانی محاسبات ذهنی ریاضی در مالزی
یسرا سلیمانی دختر 14 ساله فنوجی در مسابقات جهانی محاسبات ذهنی ریاضی «چرتکه» 2021 کشور مالزی برای پنجمین بار پیاپی مقام نخست را کسب کرد.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، مسابقات جهانی محاسبات ذهنی ریاضی ۲۰۲۱ در تاریخ خرداد ماه با حضور ۱۷ هزار دانش آموز از ٣٠ کشور جهان به صورت آنلاین برگزار شد.

در این مسابقات دانش آموزان ایرانی مثل هر سال خوش درخشیدن و پرچم ایران را به احتزاز درآوردن و در این بین یسرا سلیمانی نیز توانست در سطح خودش مقام اول این مسابقات را کسب کند.

«یسرا سلیمانی» دختر ١۴ ساله‌ ساکن تهران اهل شهرستان فنوج سیستان و بلوچستان که برای ۴ بار در این مسابقات به مقام اول جهانی دست پیدا کرده بود این بار هم توانست در مسابقات جهانی محاسبات ذهنی ریاضی که در کشور مالزی به صورت آنلاین برگزار شد برای پنجمین بار به مقام اول دست پیدا کند.

بر پایه همین گزارش در تکنولوژی آموزشی UCMAS از محاسبات ریاضی بمنظور توسعه ذهن استفاده می‌شود که این امر فراتر از علم ریاضی است چرا که در این سیستم بر روی قدرت تمرکز، مشاهدات، قدرت ذهن و قدرت تخیل و تحلیل کودکان کار می شود.

گفتنی است اکنون «یسرا سلیمانی» ۵ مقام اول در کشور و ۵ مقام اول جهانی مسابقات محاسبات ذهنی ریاضی (چرتکه) را در کارنامه خود دارد.

به گفته ی مادر یسرا سلیمانی در حال حاضر دخترش خود را برای مسابقات المپیاد ریاضی جهان آماده می کند، اما نگرانی هایی وجود دارد آن هم مباحث مالی و هزینه های بالای کلاس های آموزشی است که یسرا سلیمانی در آن شرکت می کند تا بتواند در مسابقات جهانی المپیاد ریاضیات هم برای کشورش افتخار کسب کند.

خانواده وی با تشکر از حمایت های مجموعه یو سی مس ایران، انتظار حمایت مسؤولان مربوطه را از این نوجوان 14 ساله دارند.

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha