خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10255
۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۱۰:۱۵
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان

جمع آوری زکات گندم در ایرانشهر از مرز ٢٠ تن گذشت

جمع آوری زکات گندم در ایرانشهر از مرز ٢٠ تن گذشت
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: گندمکاران این شهرستان تا کنون افزون‌بر ۲۰ تن گندم را در قالب زکات تحویل کمیته امداد داده‌اند.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، محمدعلی تراقویی در این باره اظهار داشت: کشاورزان که این روزها مشغول برداشت دانه‌های طلایی گندم هستند زکات این محصول را نیز به شکرانه نعمت‌های الهی پرداخت می‌کنند. 

وی افزود: کمیته امداد امام خمینی(ره) ایرانشهر  زکات جمع‌آوری شده در این شهرستان را  در بخش‌های عام المنفعه هزینه می‌کند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) ایرانشهر با بیان اینکه کشاورزان ایرانشهری در پرداخت زکات محصولات خود از جمله گندم در سیستان و بلوچستان پیشگام هستند گفت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان فصل برداشت بیش‌از ٢٠ تن گندم در قالب زکات تحویل کمیته امداد شود. 

وی ادامه داد: زکات به محصولاتی چون خرما، جو و گندم تعلق می‌گیرد و تا مدتی دیگر شاهد برداشت خرما از نخلستان‌های این شهرستان هستیم و به طور قطع کشاورزان تلاشگر منطقه همچون سال‌های گذشته در این امر خداپسندانه شرکت خواهند کرد.

تراقویی تصریح کرد: با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب برای شرکت در رزمایش و کمک مومنانه از سوی مسوولان و مردم، بی شک پرداخت زکات به موقع توسط کشاورزان می‌تواند در اقتصاد خانواده‌های کم بضاعت و افرادی‌که به خصوص در ایام ویروس کرونا متضرر شده‌اند نقش مهمی ایفا کنند.

منبع : irna.ir

نظرات شما

داغ های مجازی

از سوی سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری؛

بلیت ۵۸ میلیون تومانی اربعین تکذیب شد

17 نفر از شهدا کودک و 4 نفر نیز زن هستند

شهادت دومین دختر بچه فلسطینی در نوار غزه