خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10271
۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۸:۵۵
عضو کارگروه سیاسی و مطالبه گری بسیج دانشجویی دانشگاه زابل

کاندیداهای شورای شهر از این مدل جلسات پشت درهای بسته با اقوام و طوایف بیرون بیایند و برنامه ارائه کنند

کاندیداهای شورای شهر از این مدل جلسات پشت درهای بسته با اقوام و طوایف بیرون بیایند و برنامه ارائه کنند
احمد علی احمدی عضو کارگروه سیاسی و مطالبه گری بسیج دانشجویی دانشگاه زابل در تریبون نماز جمعه شهرستان زابل، گفت: کاندیداهای شورای شهر از این مدل جلسات سربسته و پشت درهای بسته با اقوام و طوایف بیرون آمده و با ارائه برنامه ها و راهکارهای خود برای حل معضلات شهری به عموم مردم به شناخت هرچه بهتر برنامه های خودشان کمک کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری مردم سیستان و بلوچستان (اس.بی پرس)، مشروح سخنرانی احمد علی احمدی به شرح زیر است:

سلام عرض میکنم خدمت مردم شریف شهرستان زابل و با کسب اجازه از محضر حضرت ولی عصر (ارواحنا فدا) و تشکر ویژه از امام جمعه محترم حاج اقای عزیزی که این فرصت را در اختیار ما قراردادند. مردم شریف زابل اکنون در برهه ای حساس و مهم از تغییرات سیاسی و اجتماعی کشور و شهرستان خود رسیده ایم. باید برای 4 سال اینده کشور و شهر و البته سرنوشت خود تصمیم گیری کنیم. ما مردم سیستان همواره در انتخابات ها من جمله انتخابات ریاست جمهوری سربلند بوده ایم همواره رای ولایی دادیم و اصلح را شناختیم و اصلح را انتخاب کردیم حتی اگر به ضرر ما تمام شده ولی همواره با رای شایسته خود باعث آبروی بیش از پیش نظام اسلامی خود شده ایم.

همانطور که میدانید دشمنان قسم خورده ملت ایران از چند ماه زودتر از فرارسیدن انتخابات ریاست جمهوری با فضاسازی های گسترده رسانه ای در تلاش اند تا مردم ما را از شرکت در انتخابات منصرف کنند و اینطور به مخاطب خود القا میکنند که رای مردم تاثیری در آینده کشور ندارد و با شعار رای بی رای یا ما رای نمیدهیم به دنبال کاهش مشارکت و به دنبال آن ضربه به نظام و انقلاب این مردم هستند.

با کمی واکاوی این موضوع و عملیات روانی درمی یابیم کسانی مردم را به تحریم انتخابات تشویق می کنند همان کسانی هستند که در طول سالیان انقلاب اسلامی در قالب گروهک های منافقین و ضد انقلاب امثال رجوی ها در صدد ضربه به این مردم بودند. براستی اگر کمی تامل کنیم اگر رای دادن مردم اثری ندارد پس چرا تمام رسانه های خود را به خط کرده اند و برای رای ندادن مردم تبلیغ میکنند

بله! ما مردم معترضیم و اعتراض داریم به این وضعیت نا بسامان معیشتی و اقتصادی اما باعث و بانیان و وضع موجود چه کسانی هستند؟ همان کسانی که با رای همین مردم بر سرکار آمدند و با بی لیاقتی و بی برنامگی خود اوضاع مردم را به جایی رساندند که عمرشان در صف مرغ و گوشت و روغن تلف می شود. همان کسانی که مدعی دیپلماسی هستند و خود را سردار دیپلماسی می نامند ولی حاصل دیپلماسی شان برای احقاق حق آبه هامون از افغانستان حتی یک لیوان آب هم نشد. جلوی دوربین می آیند و اشک تمساح می ریزند و از مسئولیت خود شانه خالی میکنند.

پس رای ما اثر خواهد داشت و ما مردم به صحنه می آییم و به دنباله راه شهدای گرانقدر من جمله شهید سلیمانی عزیز که با خون خود باعث دوام و بقای این کشور شدند با رای خود ادامه دهنده راه این شهیدان خواهیم بود.

و با توجه به ملاک و معیاری که مورد نیاز یک دولت جوان. مومن. انقلابی هست دولتی که درعین تخصص و تعهد و بابرنامه بودن. عدالتخواه و امیدوار باشد معتقد به جوانان و توان داخلی باشد و طعم تلخ فقر را چشیده باشد انتخاب آگاهانه خود را ان شالله انجام خواهیم داد.

اما پیرامون مناظرات کاندیداهای ریاست جمهوری باید عرض کنیم واقعا به حال برخی از نامزد های ریاست جمهوری باید خون گریست... برخی چنان با مردم صحبت میکنند که گویی با تعدادی کودک سرو کار دارند... برخی قصد دارند با مطرح کردن مسائل حاشیه ای هم اسم خود را بر سر زبان ها بیندازند و هم از پاسخگویی پیرامون برنامه های اقتصادی خود فرار کنند... ظاهرا آقایان نمیداند که تاریخ مصرف اینگونه حرف ها به پایان رسیده است و مردم دیگر به این مطالب حاشیه ای توجهی نمیکنند. برخی هم سعی دارند با تخریب کاندیداهای دیگر و بیان مطالب غیر واقع از سبد رای دیگران کم کنند و برای خود محبوبیت بخرند. انشالله که مردم این بار فریب اینگونه سیاسی کاری ها را نمیخورند و به فردی رای میدهند که واقعا برای رفع مشکلات برنامه دارند؛ و میتوانند با استفاده از ظرفیت های فراوان داخلی در جهت رفع مشکلات قدم بردارند.

در کنار بحث ریاست جمهوری بحث مهم شوراهای شهر مطرح است که نباید از آن غافل شد بحثی که در اینجا نمود پیدا میکند چه در انتخابات مجلس و چه در شوراها بحث انتخابات قومی و طایفه ای ماست با توجه به آیه شریف إِنَّ اللَّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَومٍ حَتّىٰ یُغَیِّروا ما بِأَنفُسِهِم که میفرماید خدا سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمیدهد مگر آنکه خود آن قوم خواهان تغییر باشند.

 ما نباید نسبت مسائل انتخابات بی تفاوت نباشیم. روحیه مطالبه گری خودرا تقویت کنیم و نسبت به مسائل شهری بی تفاوت نباشیم.

 انتخاب بر اساس قومیت گرایی متاسفانه در سال های گذشته اثرات بسیار بدی را برای سیستان داشته است و منجر به عقب افتادگی در مسائل رفاهی، فرهنگی و شهری... شده است. ملاک ما برای انتخاب باید کارآمدی باشد به برنامه و تخصص رای بدهیم نه به شخص. باید بتوانیم بین دو گزینه آشنای صالح وگزینه غریبه ولی اصلح تفاوت قائل شویم. اگر شهر ما امروز از فضای شهری مناسب برخوردار نیست. اگر زیر ساخت و آسفالت مناسب ندارد. اگر از فضای سبز مناسب برخوردار نیست.

اگر شهر ما امروز له یک روستای بزرگ شباهت دارد؛ و اگر ما خواهان تغییر همه این شرایط هستیم اینبار بازهم ما وشما هستیم که می توانیم شرایط را تغییر دهیم و با انتخاب خود بر اساس شایسته سالاری و نه بر اساس قومیت گرایی به روی کار آمدن یک شورای شهر قوی بابرنامه و کارآمد کمک کنیم تا به دنبال آن شهری در خور شأن و شرافت مردم دارالولایه داشته باشیم انشالله.

البته سخنی با کاندیداهای شورای شهر این که عزیزان از این مدل جلسات سربسته و پشت درهای بسته با اقوام و طوایف بیرون آمده و با ارائه برنامه ها و راهکارهای خود برای حل معضلات شهری به عموم مردم به شناخت هرچه بهتر برنامه های خودشان کمک کند. شفافیت را سرلوحه کارخود قرار دهند و متوجه سنگینی بار مسئولیت آینده شان باشند.

در پایان بسیج دانشجویی این نکته را یادآور می شود که همواره آماده کمک و همراهی با مسئولین جهت خدمت رساندن به مردم خواهد بود و در کف میدان حضور خواهد داشت و با اقدامات مطالبه گری خود با برگزاری جلسات پرسش و پاسخ و بررسی برنامه ها ناظر اقدامات مسئولین خواهد بود.


 

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha