خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10286
۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۹:۴۱
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

۲۲۶ مورد جدید کرونا در سیستان و بلوچستان ثبت شد

۲۲۶ مورد جدید کرونا در سیستان و بلوچستان ثبت شد
هاشمی‌شهری گفت: با افزوده شدن ۲۲۶ مورد جدید ابتلا به کرونا در سیستان و بلوچستان شمار مبتلایان به کرونا در استان به ۴۱ هزار و ۳۳۲ نفر رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری مردم سیستان و بلوچستان (اس.بی پرس)، دکتر سیدمحمد هاشمی‌شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان با بیان اینکه ۲۲۸ بیمار حاد تنفسی و ۱۸۲ نفر مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان تحت درمان قرار دارند افزود: مردم در صورت امکان و نداشتن ضرورت در خانه بمانند و چنانچه از خانه بیرون می‌روند اصول بهداشتی و آداب تنفسی را به خوبی رعایت کنند.

او ادامه داد: با فوت پنج مورد جدید شمار فوتی‌های کرونا در سیستان و بلوچستان به هزار و ۴۰۷ نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان تصریح کرد: از آنجایی که کشف راه‌های انتقال کرونا و عوارض ناشی از آن نیازمند گذشت مدت‌زمانی از شیوع و اپیدمی ویروس است و سپس بر اساس یافته‌های علمی رفتار عامل بیماری شناسایی می‌شود ضروریست شهروندان تمام نکات بهداشتی را رعایت کنند.

وی گفت: موارد مثبت کرونای جهش یافته انگلیسی در سیستان و بلوچستان نیز در حال افزایش است و این نوع از ویروس تقریبا جایگزین نوع قبلی شده بطوریکه حدود ۸۰ درصد موارد ابتلا در سطح استان را شامل می‌شود.

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد