خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10292
۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۸:۰۵
با حضور احمد علی موهبتی

جشنواره زردآلو در تفتان سیستان و بلوچستان برگزار شد

جشنواره زردآلو در تفتان سیستان و بلوچستان برگزار شد
جشنواره زردآلو همزمان با سومین روز هفته جهاد کشاورزی با حضور استاندار سیستان و بلوچستان و نماینده مردم خاش، میرجاوه، تفتان و نصرت آباد در مجلس شورای اسلامی در شهرستان مرزی تفتان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری مردم سیستان و بلوچستان (اس.بی پرس)، در این مراسم با اشاره به توانمندی های تفتان در شیلات، دامپروری، تولید گوشت مرغ و محصولات زراعی و باغی و مرتع داری گفت: کشاورزی موجب عزت است و حاصل دسترنج کشاورزان نقش بسزایی در ایجاد امنیت غذایی دارد.

احمد علی موهبتی افزود: برای توسعه بخش کشاورزی باید به سوی کشاورزی نوین و استفاده بهینه از آب برویم.

وی تاکید کرد: اهمیت به آب وخاک، توسعه کشاورزی نوین، اقتصادی و توسعه گردشگری با مشارکت همگان می‌تواند در توسعه همه جانبه منطقه  نقش آفرینی کند.

استاندار سیستان و بلوچستان عبور از مرزهای محدودیت برای تغییر نگاه جهت  آبادانی منطقه را ضروری برشمرد و خواستار برگزاری چنین مراسمی برای همه محصولات تولیدی تفتان شد تا توانمندی های این خطه به شایستگی به کشور معرفی شود.

مدیر جهاد کشاورزی تفتان نیز هدف از برگزاری جشنواره را توسعه باغات زردآلوی منطقه با ارقام بازار پسند و عملکرد بالا، شناسایی و معرفی استعدادهای کشاورزی شهرستان برشمرد و افزود: سطح زیر کشت محصولات باغی تفتان چهار هزار و ۵۰۰ هکتار است که ۶۵٠ هکتار آن به زردآلو اختصاص دارد.

فضل الله کردی افزود: سالیانه هفت هزار تن زردآلو تولید و روانه بازار مصرف می‌شود.

وی ادامه داد: بیش از ١۵ رقم زردآلو در منطقه کشت می‌شود و ارقام شاهرودی،  قیسی تهرانی، چون آبادی، شاهرودی قرمز و رجبعلی از مهم‌ترین ارقام زردآلوی باغات تفتان است.

مدیر جهاد کشاورزی تفتان بیان کرد: امسال ٢٠ هکتار باغ جدید زردآلو در شهرستان ایجاد خواهد شد.

در جشنواره زردآلو تفتان از ۱۰ بهره  نمونه بخش کشاورزی این شهرستان مورد تقدیر قرار گرفت.

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha