خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10318
۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۱۷:۴۴

واکنش بازار‌های مالی به نتیجه آرای ریاست جمهوری چه بود؟

واکنش بازار‌های مالی به نتیجه آرای ریاست جمهوری چه بود؟
با مشخص شدن آرای ریاست جمهوری در کشور روند قیمت‌ها در بازار ارز و سکه دچار تغییرات قابل توجهی شد و شاخص بورس رشد کرد.

به گزارش اس.بی پرس، امروز (۲۹ خرداد) نتیجه حضور مردم در پای صندوق های رای مشخص شد و  حجت السلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی  بیشترین آرا را به دست آورد و رسما هشتمین رئیس جمهور منتخب مردم ایران شد، به دنبال این خبر مهم و سرنوشت ساز کشور، بازارهای مالی نسبت به این رویداد سیاسی مهم واکنش نشان داد و تغییرات قیمت قابل توجهی را تجربه کرد.

 

در  ادامه این گزارش به میزان تغییرات نرخ ارز ، سکه و شاخص بورس پرداخته ایم.

 

 

نرخ دلار در ابتدای معاملات رشد کرد

اولین بازار مالی که آن را بررسی کردیم بازار ارز است. طبق اطلاعات موجود، در ابتدای ساعات معاملات نرخ دلار روند صعودی را در پیش گرفت، به طوری که طبق اعلام صرافی ملی، دلار با افزایش ۱۹۸ تومانی نسبت به آخرین معاملات هفته گذشته از قیمت ۲۳ هزار و ۸۲۵ تومانی به مبلغ ۲۳ هزار و ۸۲۵ تومان رسید.

 

 

روند نرخ دلار پس از اعلام آرای انتخابات تغییر کرد

پس از اعلام لحظه به لحظه تعداد آرای انتخاباتی ریاست جمهوری، نرخ دلار روند خود را تغییر داد و مسیر نزولی را انتخاب کرد به طوری که هم اکنون نرخ اعلام شده دلار در صرافی ملی به رقم ۲۳ هزار و ۸۱۶ تومان رسید که نسبت به ساعات اولیه معاملات حدود ۱۰ تومان کاهش قیمت را تجربه کرده است البته این رقم در بازار آزاد بیشتر است و اختلاف آن حدودا بیش از 3۰۰ تومان می‌رسد.

 

شما می توانید با استفاده از نمودار زیر جزئیات تغییر نرخ دلار را در بازار آزاد مشاهده کنید.

 

 

یورو به روند نزولی خود ادامه داد

نرخ یورو نیز در ابتدای معاملات امروز کمی عقب نشینی کرد و با کاهش ۳۸ تومانی به رقم ۲۸ هزار و ۶۳۸ تومان رسید که همانند نرخ دلار بعد از اعلام تعداد آرای نامزد‌های انتخاباتی نرخ آن تحت تاثیر قرار گرفت و دچار تغییراتی شد به طوری که نرخ یورو در صرافی ملی از قیمت ۲۵۸ هزار و ۶۳۸ تومان به ۲۸ هزار و ۵۴۰ تومان رسید که این رقم بیانگر کاهش ۹۸ تومانی نسبت به ساعات اوایه معاملات است ناگفته نماند میزان  تغییر یورو در بازار آزاد کمی بیشتر است و اختلاف آن در بازار آزاد نزدیک به ۳۰۰ تومان می‌رسد.

 

شما با استفاده از نمودار زیر می توانید از میزان تغییرات نرخ یورو  مطلع شوید.

 

 

سکه 300 هزار تومان ارزان شد

دومین بازار مالی که به بررسی آن می‌پردازیم بازار طلا و سکه است و طبق نرخ اعلام شده از اتحادیه طلا و جواهرات تهران قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در ساعات ابتدایی معاملات امروز با کاهش ۱۳۰ هزار تومانی به مبلغ ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید که روند نزولی قیمت تا هم اکنون ادامه دارد و نرخ آن نسبت به معاملات صبح امروز به رقم ۱۰ میلیون و ۳۳۰ هزار تومان رسید که حدود ۳۰۰ هزار تومان ریزش قیمت را تجربه کرد.

 

نمودار زیر گویای تغییر نرخ سکه در بازار امروز است.

 

 

بورس امروز سبز پوش شد

بازار بورس سومین گزینه مورد بررسی در بازار‌های مالی است. بازار سرمایه نیز همانند دیگر بازار‌های مالی نسبت به اتفاق مهم نتیجه آرای انتخابات ریاست جمهوری واکنش نشان داد و برخلاف بازار ارز و سکه سیر صعودی به خود گرفت به طوری که در ابتدای معاملات امروز با رشد ۶ هزار واحدی روی پله یک میلیون و ۱۵۴ هزار واحدی قرار گرفت و نماد‌هایی از قبیل فارس، وبملت و وتجارت بیش‌ترین تأثیر مثبت و نماد‌های فملی، خودرو و خپارس بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

 

شاخص بورس همچنان روند صعودی را تا پایان معاملات امروز ادامه داد و در کانال یک میلیون و ۱۶۱ هزار واحدی ایستاد که نسبت به آغاز معاملات امروز به طور کلی حدود ۱۴ هزار واحد رشد کرد و بسیاری از نماد‌ها سبز پوش شد.

 

نمودار زیر رشد بازار سرمایه را در اولین روز معاملات هفته را نشان می دهد.

 

 

با نگاه کلی به روند قیمت ها در بازار و نمودارها در می یابیم که امروز  روند نرخ دلار،  یورو و سکه  سیر نزولی داشت و  بازار سرمایه بعد از مدت ها رشد قابل قبولی را تجربه کرد.

 

 

انتهای پیام /

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

امیرعبداللهیان در توییتر مطرح کرد؛

ایران همواره به احترام پاسخ متقابل می‌دهد

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل