خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10333
۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۰۰:۱۷

۳۰ خرداد، سالروز اعدام عبدالمالک ریگی (ویدئو)

۳۰ خرداد، سالروز اعدام عبدالمالک ریگی (ویدئو)
اعدام عبدالمالک ریگی در 30 خرداد 1389 برگ زرینی از اقدامات امنیتی جمهوری اسلامی ایران است اما باید توجه داشت که فرصت طلبی دشمنان ایران همچنان ادامه دارد  و فقر در مرز نیز از جمله عواملی است که احتمال مالک پروری در مرز‌ها را افزایش می‌دهد.

اس.بی پرس_ فاطمه شیرزایی: عبدالمجید ریگی مشهور به عبدالمالک ریگی متولد ۱۳۶۱ است که ۳۰ خرداد ۱۳۸۹ اعدام شد. 

 

ریگی رهبر پیشین گروه شبه‌نظامی جندالله بود؛ گروهی که در استان سیستان و بلوچستان به مبارزه مسلحانه با جمهوری اسلامی ایران و کشتار شهروندان نظامی و غیرنظامی ایرانی می‌پرداخت.

 

عبدالمالک در اعترافاتی که ایراد کرد، از ارتباط خود با مقامات ناتو در افغانستان، عناصر اسرائیلی و آمریکایی و پیشنهاد آن‌ها برای کمک‌های مالی و فراهم کردن فهرست افرادی که باید در تهران ترور شوند، سخن رانده‌است.

 

ریگی اگر چه یکی از عوامل اصلی ایجاد نگاه امنیتی به این استان است اما ساخت فیلم‌های سینمایی از اقدامات وی بیش از پیش باعث ایجاد ترس از قوم بلوچ و استان سیستان وبلوچستان شده است.

 

اگر چه اعدام عبدالمالک ریگی برگ زرینی از اقدامات امنیتی جمهوری اسلامی ایران است اما باید توجه داشت که فرصت طلبی دشمنان ایران همچنان ادامه دارد  و فقر در مرز نیز از جمله عواملی است که احتمال مالک پروری در مرز‌ها را افزایش می‌دهد

 

دولتمردان باید توجه داشته باشند که‌ با رفع محرومیت و کمک به تغییر نگاه امنیتی به سیستان و بلوچستان می‌توانند از نیروهای جوان این استان در جهت رشد و بالندگی کشور بهره‌مند شوند قبل از آنکه باز هم دشمن از محرومیت علیه امنیت سواستفاده نماید.

 


download

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha