خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10347
۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۱۱:۵۵

مالکی: رئیسی دارای استراتژی مهمی در سیاست خارجی است

مالکی: رئیسی دارای استراتژی مهمی در سیاست خارجی است
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی مهم‌ترین اولویت دولت آینده در عرصه سیاست خارجی را توجه به کشورهای منطقه و همسایه خواند، از آن جهت که این کشورها ظرفیت‌های بسیار مهمی در ابعاد تجاری، اقتصادی، سیاسی و امنیتی دارند.

به گزارش اس.بی پرس، فداحسین مالکی اظهار کرد: آقای رئیسی نگرش عمیق و تاثیرگذاری نسبت به عرصه سیاست خارجی دارند لذا قطعا دارای استراتژی مهمی در کلان سیاست خارجی کشورمان هستند.

 

وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های دولت آینده در عرصه‌ سیاست خارجی توجه ویژه به کشورهای همسایه و منطقه است به این دلیل که جمهوری اسلامی ایران دارای ظرفیت‌های بسیار مهم تجاری، اقتصادی، سیاسی و امنیتی است که همین وضعیت در کشورهای همسایه و منطقه وجود دارد. خوشبختانه قوی‌ترین کشورهای منطقه از لحاظ سیاسی و اقتصادی در حوزه دایره فعالیت جمهوری اسلامی ایران قرار دارد، یعنی علاوه بر کشورهایی همچون عراق، افغانستان، پاکستان، ترکیه و برخی کشورهای عربی، کشورهای قدرتمندی همچون چین و روسیه ظرفیت‌های قابل توجهی دارند که باید نسبت به آن نگاه ویژه‌ای وجود داشته باشد.

 

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در سال‌های گذشته به دلیل گرفتاری در قضیه برجام و با کشورهای اروپا و آمریکا، نتوانستیم به خوبی از دیپلماسی استفاده کنیم و تحریم‌های به وجود آمده علیه نظام را بشکنیم.

 

مالکی درباره‌ی نگاه به کشورهای اروپایی و آمریکایی اظهار کرد: قطعا سیاست براساس منافع ملی خواهد بود، تعاملات‌مان با دنیا براساس منافع ملی است این نگاه می‌تواند این پیام را به غربی‌ها و آمریکا داشته باشد که فرسایشی شدن مذاکرات وین و برجام قابل قبول نیست، موضوعی که به نظر می‌رسد مدنظر آقای رئیسی هم است. لذا باید تلاش شود که هرچه سریع‌تر پرونده به نفع جمهوری اسلامی و ملت ایران رقم بخورد.

 

 

انتهای پیام/

نظرات شما

capcha