خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10357
۱۴۰۰/۰۴/۰۲ - ۱۰:۳۸
نماینده ولی فقیه در استان خواستار شد

مبارزه جدی با پدیده زمین خواری در سیستان وبلوچستان

مبارزه جدی با پدیده زمین خواری در سیستان وبلوچستان
نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان و امام جمعه زاهدان خواستار مبارزه جدی با پدیده زمین خواری در نقاط مختلف استان شد.

به گزارش اس.بی پرس، آیت‌الله مصطفی محامی در دیدار مدیر کل دادگستری و مسئولان ارشد قضایی استان با تبریک سالروز ولادت امام رضا(ع) و گرامیداشت هفته قوه قضائیه از تلاش های صورت گرفته توسط متولیان دستگاه قضا در سیستان‌وبلوچستان قدردانی کرد و گفت: اطلاع رسانی دقیق از خدمات ارائه شده توسط قوه قضائیه تنها منحصر به هفته قوه قضائیه نیست بلکه چنین مواردی باید در طول سال برای مردم بیان شود.

 

امام جمعه زاهدان افزایش و رشد رسیدگی به پرونده ها را خوشحال کننده دانست و افزود: کاهش تعداد پرونده‌های در انتظار جای امیدواری دارد البته دقت در رسیدگی نیز حائز اهمیت می باشد تا هیچ حقی از کسی ضایع نشود.

 

آیت‌الله محامی بیان داشت: افزایش برخی جرائم رخ داده نگران کننده است که حل آن وابسته به فعالیت سایر دستگاه‌ها آن هم با فرهنگ‌سازی و اقدامات پیشگیرانه است.

 

وی ادامه داد: باید به گونه ای تدبیر شود تا دستگاه قضا مسائل را رصد کرده و سپس به سایر دستگاه های متولی منتقل کند و در گام بعدی با مطالبه گری از دستگاه‌ها برنامه ها را عملیاتی کند.

 

وی بر استفاده از ظرفیت شوراهای حل اختلاف تاکید کرد و اظهار کرد: به کارگیری ظرفیت شوراهای حل اختلاف حائز اهمیت می باشد و باید به گونه‌ای بررسی صورت گیرد تا میزان زمان طی شده برای حل پرونده ها در شورای حل اختلاف و محاکم با یکدیگر مقایسه و در پایان میزان ماندگاری و پایبندی افراد بر این تصمیمات مورد ارزیابی قرار گیرد.

 

امام جمعه زاهدان تصریح کرد: الکترونیکی کردن بخشی از امورات دارای فوایدی است اما باید در کنار تکریم ارباب رجوع کار با سیستم هوشمند نیز آموزش داده شود.

 

آیت‌الله محامی گفت: سیاست قوه قضائیه مبنی بر کاهش تعداد زندانیان درست است اما باید توجه داشت که آزاد کردن برخی افراد سابقه دار که مجدداً دست به قانون‌شکنی می زنند چندان صحیح نیست.

 

وی تصریح کرد: فرد زندانی برای مدتی در اختیار شماست و باید از جنبه های مختلف روی فکر، عقیده و مهارت آموزی او کار شود.

 

وی ادامه داد: کار باید به صورت واقعی صورت گرفته و در انتها میزان خروجی آن مورد سنجش قرار گیرد و نیاز است تا مجموعه ها و دستگاههای مختلف هوشیار باشند که قبل از هرگونه قانون شکنی جلوی آن گرفته شود.

 

نماینده ولی فقیه در استان در پایان خواستار مبارزه جدی با پدیده زمین خواری در نقاط مختلف استان شد.

 

همچنین در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام‌والمسلمین مصطفوی نیا رئیس کل دادگستری استان نیز به ارائه گزارشی از عملکرد این مجموعه در سال گذشته پرداخت و گفت: از مجموع ۲۰۰ هزار پرونده وارد شده به دادگستری استان در سال گذشته بیش از ۹۰ هزار پرونده رسیدگی و مختومه شده است.

 

وی افزود: با تلاش های صورت گرفته از تعداد ۱۲۷ زندانی جرائم غیر عمد ۱۰۸ نفر از آنان آزاد شده اند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

امیرعبداللهیان در توییتر مطرح کرد؛

ایران همواره به احترام پاسخ متقابل می‌دهد

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل