خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10366
۱۴۰۰/۰۴/۰۳ - ۰۹:۲۸
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی:

۳۵ هزار تن انگور یاقوتی در سیستان و بلوچستان برداشت شد

۳۵ هزار تن انگور یاقوتی در سیستان و بلوچستان برداشت شد
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: امسال از سطح ۲ هزار و ۸۵۰ هکتار از باغات باور استان ۳۵ هزار تن انگور یاقوتی برداشت شده است.

به گزارش اس.بی پرس، اردشیر شهرکی سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: سه هزار و ۸۵۰ هکتار از باغ‌های این استان به کشت انگور اختصاص دارد که ۲ هزار و ۸۵۰هکتار آن بارور و بقیه غیربارور است.

 

وی با بیان اینکه برداشت انگور یاقوتی از اردیبهشت در سیستان و بلوچستان آغاز می‌شود گفت: این نوع از انگور با شرایط سخت محیطی در استان سازگاری دارد.

 

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان افزود: ۹۰ درصد انگور تولیدی این استان از نوع یاقوتی و بقیه شامل انواع فخری، لعل، امیری، سنگک، غلامی، چشم گاوی، قندهاری و حاجی عباسی است.

 

وی گفت: درخت انگور یاقوتی در نیمه دوم اسفند شکوفه می‌زند، اواخر فروردین میوه‌اش سبز می‌شود و در اردیبهشت شاهد تغییر رنگ حبه‌های آن هستیم.

 

شهرکی افزود: انگور یاقوتی به دلیل زودرس بودن از بازار پسندی مناسبی برخوردار است و درآمد خوبی عاید کشاورزان این منطقه می‌شود.

 

وی تصریح کرد: بیشترین سطح زیر کشت انگور در منطقه سیستان شامل زهک، زابل، هیرمند، هامون و نیمروز و در شهرستان‌های خاش، زاهدان و میرجاوه است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha