خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10369
۱۴۰۰/۰۴/۰۳ - ۰۹:۳۶
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

شمار مبتلایان جدید به کرونا در سیستان و بلوچستان از هزار نفر گذشت

شمار مبتلایان جدید به کرونا در سیستان و بلوچستان از هزار نفر گذشت
هاشمی شهری گفت: با اضافه شدن هزار و ۳۲ مورد جدید ابتلا به کرونا در سیستان و بلوچستان شمار مبتلایان به کرونا در استان به ۴۸ هزار و ۷۴۰ نفر رسید.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر سیدمحمد هاشمی‌شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان با بیان اینکه ۴۳۸ بیمار حاد تنفسی و ۲۵۸ مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان تحت درمان قرار دارند گفت: مردم در صورت امکان و نداشتن ضرورت در خانه بمانند و چنانچه از خانه بیرون می‌روند اصول بهداشتی و آداب تنفسی را به خوبی رعایت کنند.

 

وی ادامه داد: با فوت هشت مورد جدید شمار فوتی‌های کرونا در سیستان و بلوچستان به یکهزار و ۴۹۴ نفر رسید.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان افزود: از آنجایی که کشف راه‌های انتقال کرونا و عوارض ناشی از آن نیازمند گذشت مدت‌زمانی از شیوع و اپیدمی ویروس است و سپس بر اساس یافته‌های علمی رفتار عامل بیماری شناسایی می‌شود ضروریست شهروندان تمام نکات بهداشتی را رعایت کنند.

 

وی گفت: تمامی موارد مثبت کرونا در سیستان و بلوچستان از نوع جهش یافته انگلیسی است.

 

هاشمی از وضع فوق بحرانی کرونا در سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود: شهرهای زاهدان، چابهار، ایرانشهر، بمپور، دشتیاری و نیکشهر به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی در وضعیت قرمز کرونا و سه شهر زابل، خاش و تفتان در وضعیت نارنجی قرار گرفتند.

 

 

انتهای پیام/

نظرات شما

capcha