خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10370
۱۴۰۰/۰۴/۰۳ - ۰۹:۳۹
استاندار:

سیستان و بلوچستان باید مقصد کاروان‌های راهیان نور باشد

سیستان و بلوچستان باید مقصد کاروان‌های راهیان نور باشد
موهبتی گفت: بالاترین شهدای عرصه مبارزه با موادمخدر مربوط به سیستان بوده و این منطقه باید مقصد کاروان‌های راهیان نور شود تا دوستداران فرهنگ ایثار و شهادت از نزدیک ببینند که چه اتفاقاتی اینجا رخ داده است.

به گزارش اس.بی پرس، احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر، همایش تجلیل از خانواده‌های شهدای عرصه مبارزه با مخدر استان که با حضور فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی جنوب شرق، نماینده، ولی فقیه و امام جمعه زاهدان برگزار شد ضمن تقدیر از صبر و استقامت خانواده شهدا، از خانواده شهدا به عنوان، ولی نعمتان ملت بزرگ ایران یاد کرد و گفت: هدف از برگزاری این مراسم در محضر خانواده شهدا عهد و پیمان با شهدا برای ادامه دادن راه شهداست و اینکه مسوولان از صبر و استقامت خانواده شهدا که سرمایه شان را در راه حفظ امنیت و عزت و سربلندی کشور نثار کرده‌اند، قوت و انگیزه گیرند.

 

وی بیان کرد: بیش از چهار هزار شهید در عرصه مبارزه با مواد مخدر جانفشانی کرده‌اند که بالاترین تعداد این شهدا مربوط به سیستان و بلوچستان است.

 

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ۶ هزار شهید و ۲هزار و ۴۰۰ جانباز در عرصه مواد مخدر و اقدامات تروریستی در سطح استان شهید شده‌اند که مزار حدود یکهزار و ۱۲۰ نفر در استان است و بقیه در سایر نقاط کشور هستند.

 

وی تصریح کرد: سیستان و بلوچستان در دوران دفاع مقدس هم شهدای زیادی تقدیم کرده و بیش از یک هزار شهید، ۵۷۰ آزاده و ۲ هزار جانباز در این دوران تقدیم این نظام کرده است.

 

موهبتی بیان کرد: پیگیری‌هایی انجام شده تا سیستان و بلوچستان مقصد کاروان‌های راهیان نور شود و خانواده شهدا و سایر عزیزانی که به فرهنگ شهادت و ایثار علاقمندند بتوانند اتفاقاتی را که در سطح استان رقم خورده از نزدیک ببینند.

 

وی تصیرح کرد: اگر امروز آسایش و آرامش در سیستان و بلوچستان رقم خورده مدیون خون شهدا هستیم که این امنیت را برای استان و کشور فراهم کردند و جا دارد همه ما قدردان، ولی نعمتان این کشور به خانواده شهدا و ایثارگران هستند، باشیم.

 

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha