خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10383
۱۴۰۰/۰۴/۰۴ - ۱۱:۰۷
در راستای تحقق گام دوم انقلاب اسلامی

مجمع فعالان اسباب بازی ایرانی اسلامی تشکیل شد

مجمع فعالان اسباب بازی ایرانی اسلامی تشکیل شد
در راستای تحقق گام دوم انقلاب اسلامی، مجمع تخصصی فعالان اسباب بازی ایرانی اسلامی بعنوان تاثیرگزارترین مجموعه فعال در حوزه اسباب بازی در کشور تشکیل شد.

به گزارش اس.بی پرس، ۲ تیر ۱۴۰۰ مجمع فعالان اسباب بازی ایرانی اسلامی با اهدافی، چون ترسیم نقشه راه مطلوب اسباب بازی، گفتمان سازی و ترویج سواد مصرف اسباب بازی، تقاضاسازی برای نهادینه شدن اسباب بازی‌های بومی و ایرانی و تشکیل و هدایت گروه‌های فعال در حوزه بازی و اسباب بازی ایرانی اسلامی تشکیل شد.

 

در سومین جلسه این مجمع که بصورت مجازی و حضوری تشکیل شد؛ آقای دکتر کرمی دبیر ستاد فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری، تولید کنندگان، عرضه کنندگان، فعالان و پژوهشگران این حوزه حضور داشتند که طی آن شیوه نامه مجمع تدوین و مورد بحث قرار گرفت.

 

گفتنی است که مجمع فعالان اسباب بازی بعنوان حلقه میانی مردمی در تلاش است که تا با شناسایی خلا‌های موجود در این حوزه و شناسایی فعالان بالقوه و بالفعل حوزه اسباب بازی بتواند نقش موثری در تحقق نقشه راه پیشرفت اقتصاد خلاق اسباب بازی ایفا کند.

 

در ادامه جلسه شیوه نامه مجمع قرائت شد و از سوی حاضرین مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت، جناب آقای دکتر کرمی اظهار داشت باید در شیوه نامه موضوع مهم اقتصاد خلاق ذکر شود و از آنجائیکه مسئولین با مفاهیم بازی و سرگرمی آشنایی کامل ندارند و اسباب بازی را در مفهوم کالایی آن می‌شناسند لذا لازم است بازی و سرگرمی در کنار یکدیگر قرار گیرند و همچنین این مجمع باید ماهیت مطالبه گری، رصد و پایش و صیانت از این بازار در کنار تحریک تقاضا بر عهده داشته باشد.

 

در این نشست حاضران نقطه نظرات خود را پیرامون بخش‌های مختلف شیوه نامه اعلام کردند که به موضوعاتی همچون اهمیت بازی آموزی، الگوسازی شخصیتی یا قهرمان سازی با پیوست فرهنگی مناسب و بازار پردازی در حوزه اسباب بازی پرداخته شد.

 

در انتهای جلسه به موضوع اساسی تعریف اسباب بازی ایرانی اسلامی و اعضایی که شرایط عضویت و شرکت در این مجمع را خواهند داشت؛ صحبت شد و نتیجه گیری‌های نهایی در این خصوص به جلسه بعد موکول شد، همچنین شیوه نامه این مجمع بزودی بصورت رسمی منتشر خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : snn.ir

نظرات شما

capcha