خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10396
۱۴۰۰/۰۴/۰۶ - ۰۱:۳۲
 رئیس سازمان بازرسی کل کشور:

واکسن برکت بالای ۹۲ درصد ایمنی دارد

واکسن برکت بالای ۹۲ درصد ایمنی دارد
رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: طبق بررسی همکاران ما واکسن برکت بالای ۹۲-۹۳ درصد ایمنی دارد و این موضوع مورد تایید کارشناسان است. ممکن است برخی از عوارض نسبت به برخی از واکسن‌ها ایجاد شود اما اینکه ثابت شود فوت بر اثر تزریق واکسن بوده است، چنین موضوعی نداشته‌ایم.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، حجت‌الاسلام درویشیان رییس سازمان بازرسی کل کشور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا نظارتی روی مراحل تولید و تحقیقات واکسن برکت وجود دارد، چون شنیده شده کارآیی این واکسن سی و هفت درصد است و اینکه بر اثر تزریق آن هم مواردی فوت کرده‌اند، اظهار کرد: موضوع واکسن از موضوعات مهم کشور است. همکاران ما از نزدیک به طور روزانه اقدامات را رصد می‌کنند؛ چه در رابطه با صدور مجوزهای کمیته اخلاق و چه تست‌های بالینی در حال پیگیری هستیم. طبق بررسی همکاران ما واکسن برکت بالای ۹۲-۹۳ درصد ایمنی دارد و این موضوع مورد تایید کارشناسان است و مجوز لازم را هم از وزارت بهداشت و درمان دریافت کرده است.

وی ادامه داد: ممکن است برخی از عوارض نسبت به برخی از واکسن‌ها ایجاد شود اما اینکه ثابت شود فوت بر اثر تزریق واکسن بوده است، چنین موضوعی نداشته‌ایم.

منبع : ilna.news

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد