خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10398
۱۴۰۰/۰۴/۰۶ - ۰۱:۳۸
نسبت به شناسایی علت حادثه، با مقصران احتمالی برخورد شود

دستور سرلشکر باقری برای تسریع در بررسی حادثه واژگونی اتوبوس سرباز معلمان

دستور سرلشکر باقری برای تسریع در بررسی حادثه واژگونی اتوبوس سرباز معلمان
سرلشکر باقری در پیامی ضمن تسلیت حادثه ناگوار واژگونی اتوبوس حامل سربازان معلم، از دستگاه‌های مسئول خواست ضمن بررسی دقیق واقعه، نسبت به شناسایی علت حادثه، با مقصران احتمالی برخورد شود.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، سرلشکر محمد باقری رییس ستاد کل نیرو‌های مسلح در پی واژگونی یک دستگاه اتوبوس مسافری در دهستان دهشیر شهرستان تفت استان یزد که به جان باختن پنج سرباز معلم و 28 مصدوم منجر شد، با صدور پیامی ضمن تسلیت این حادثه ناگوار، از دستگاه‌های مسئول خواست ضمن بررسی دقیق حادثه نسبت به شناسایی علت حادثه، با مقصران احتمالی برخورد شود.

در پیام سردار سرلشکر محمد باقری آمده است: «حادثه واژگونی اتوبوس حامل سرباز معلمان در دهستان دهشیر از توابع شهرستان تفت، که به جان باختن پنج تن از بهترین جوانان عزیر کشور و زخمی شدن 28 نفر از آن‌ها منجر شد، باعث تاسف و تاثر فراوان گردید. اینجانب ضمن تسلیت این حادثه غم انگیز به خانواده‌های داغدار آنها، از خداوند متعال برای درگذشتگان مغفرت و برای مجروحان حادثه سلامت و صحت آرزو می‌کنم.

لازم است نیروی انتظامی و دیگر دستگاه‌های مسئول ضمن بررسی سریع و دقیق حادثه، نسبت به شناسایی علل وقوع این حادثه‌ی تلخ و در صورت اثبات قصور یا تقصیر احتمالی با مسببان وفق قانون برخورد جدی بعمل آورده و به اینجانب گزارش دهند.»

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در سانحه رانندگی که صبح روز گذشته رخ داد، یک دستگاه اتوبوس ولوو که از مبدا زاهدان به مقصد آباده در حرکت بود، در جاده یزد-دهشیر به علت نقص فنی، با جدول وسط جاده برخورد کرد و واژگون شد و اتوبوس پس از واژگون شدن با یک دستگاه تریلی که در مسیر مخالف جاده پارک شده بود، برخورد کرد که در این حادثه 5 نفر جان باختند و 30 نفر مجروح شدند.

دادستان نظامی استان یزد ضمن عرض تسلیت به خانواده جانباختگان این حادثه و آرزوی شفای عاجل برای مصدومان گفت: متاسفانه در این حادثه 5 نفر از جمله 3 سرباز معلم، یک مأمور انتظامی مسئول حفظ امنیت سربازان در مسیر و یکی از سرنشینان تریلر جان باختند و 34 نفر دیگر که همگی سرباز معلم هستند و برای گذراندن دوره آموزشی بدو خدمت از زاهدان عازم آباده بودند، مصدوم شدند.

وی با بیان اینکه اتوبوس شخصی و راننده نیز غیرنظامی است، تصریح کرد: یکی از دلایل ورود دادسرای نظامی نظارت بر رسیدگی به وضعیت سربازان مصدوم که قشر خدوم و زحمتکشی هستند و کمک به روند تحقیق برای دستیابی به علل وقوع این حادثه، شناسایی مقصران و جلوگیری از حوادث مشابه است.

این مقام قضایی با اشاره به نظر کارشناسان پلیس راهور درباره نقص فنی سیستم ترمز اتوبوس گفت: تعدادی از مصدومان در تحقیقی که از آنها به عمل آمد اعلام کردند که خودرو در مسیر نیز چند بار دچار نقص فنی شده است.

حکیمی‌فرد در خصوص جزئیات وقوع این حادثه گفت: بنا به گفته سرنشینان در روز حادثه در جاده دهشیر به آباده که شیب تندی دارد راننده اتوبوس در مسیر سرازیری متوجه می‌شود که ترمزها کار نمی‌کند.با اعلام راننده تمام سربازان به همراه شاگرد راننده، به عقب خودرو رفته ولی چند تن از سربازان در صندلی‌های خود باقی می‌مانند که 3 نفر از آنان درجا جانشان را از دست می‌دهند.

وی گفت: کنترل اتوبوس مسافربری در سرپیچ از دست راننده کلا خارج شده و با سرعتی نزدیک به 145 کیلومتر به عقب یک تریلی حامل بار که در کنار جاده متوقف بوده برخورد می‌کند.

دادستان نظامی استان یزد همچنین از اعطای نیابت قضایی به دادسرای نظامی استان سیستان و بلوچستان برای بررسی وضعیت خودرو و شرایط راننده و شناسایی مقصران خبر داد.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha