خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10408
۱۴۰۰/۰۴/۰۶ - ۱۶:۳۹

سخنگوی وزارت بهداشت: موارد مثبت بستری در سیستان و بلوچستان برای اولین بار به میزان متوسط کشور رسید

سخنگوی وزارت بهداشت: موارد مثبت بستری در سیستان و بلوچستان برای اولین بار به میزان متوسط کشور رسید
لاری گفت: نمودار موارد بستری‌شدگان کووید ۱۹ در استان سیستان و بلوچستان همچنان با شیب تندی رو به افزایش است، به‌طوری‌که میزان بروز موارد مثبت بستری در این استان برای اولین بار طی یک سال گذشته به میزان متوسط کشور رسیده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری مردم سیستان و بلوچستان (اس.بی پرس)، سیما سادات لاری، درباره آخرین وضعیت بیماری کووید ۱۹ در کشور، گفت: در هفته گذشته تعداد بستری‌شدگان بیماری در کشور نسبت به هفته قبل‌تر تغییر چندانی نداشته و به‌طورکلی می‌توان گفت که شیب نزولی نمودار بستری‌شدگان بیماری در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی متوقف‌شده است.

وی ادامه داد: در هفته گذشته استان‌های ایلام، کرمان، هرمزگان، بوشهر و یزد دارای بیشترین میزان بروز موارد بستری مثبت در کشور بوده‌اند.

وی افزود: همچنین در هفته‌ای که گذشت، استان‌های بوشهر، سیستان و بلوچستان و هرمزگان به ترتیب دارای بیشترین میزان بروز موارد مرگ‌ومیر ناشی از بیماری بوده‌اند.

لاری بیان کرد: طبق آخرین گزارش‌های واصله، استان‌های سیستان و بلوچستان، مازندران، گیلان، همدان، آذربایجان غربی و ایلام دارای کمترین میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در کشور هستند.

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: از ۲۶ خرداد تا ۲ تیر ۱۴۰۰ بیش از ۳۰ هزار اخطار به مراکز تهیه، توزیع عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و کارگاهی در کشور به دلیل سهل‌انگاری در رعایت پروتکل‌های بهداشتی صادرشده است و تعداد ۷۸۶ مورد از اماکن مذکور به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی پلمب‌شده‌اند.
 

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha