خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10418
۱۴۰۰/۰۴/۰۸ - ۱۲:۲۷
رئیس سازمان انتقال خون ایرانشهر:

ذخایر خون در ایرانشهر رو به اتمام است

ذخایر خون در ایرانشهر رو به اتمام است
میرکازهی گفت: ذخایر گروه خونی o مثبت و o منفی تنها برای سه روز جوابگوی بیماران است.

به گزارش اس.بی پرس، اسماعیل میرکازهی رئیس سازمان انتقال خون ایرانشهر گفت: کاهش چشمگیر اهدای خون در این شهرستان و به اتمام رسیدن ذخایر خونی گروه o مثبت و منفی جان نیازمندان به خون را به خطر انداخته است.

 

وی بیان کرد: خون نیاز ضروری برای تمام افراد بویژه بیماران محسوب می‌شود که در این میان مصدومان حوادث ترافیکی و بیماران تالاسمی، هموفیلی و سرطانی نیاز بیشتری به خون و فرآورده‌های خونی دارند.

 

رئیس سازمان انتقال خون ایرانشهر گفت: امروزه نیاز به خون و فرآورده‌های خونی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی این شهرستان به صورت روزانه بوده بطوریکه با شیوع ویروس کرونا اهدای خون نیز کاهش چشمگیری یافته است.

 

وی افزود: ویروس کرونا با اهدای خون به افراد منتقل نمی‌شود و متاسفانه یک تصور غلط در بین مردم به وجود آمده که ویروس از این طریق قابلیت انتشار دارد.

 

میرکازهی بیان کرد: افراد خیر و نوع دوست نباید در چنین شرایطی بیماران و نیازمندان به خون و انواع فرآورده‌های خونی را تنها گذاشته بلکه با مشارکت خود و مراجعه به مراکز انتقال خون باعث برطرف شدن نیاز بیمارستان‌ها و بیماران بویژه افراد مبتلا به تالاسمی، هموفیلی و سرطان شوند.

 

وی اظهارداشت: روزانه بطور متوسط بیش‌از ٧٠ واحد فرآورده خونی در ایرانشهر مصرف می‌شود بطوریکه اهدا خون در این شهرستان به حدود ٢۵ واحد در روز رسیده و بقیه خون مصرفی از مناطق دیگر کشور تامین می‌شود.

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha