خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10419
۱۴۰۰/۰۴/۰۸ - ۱۲:۴۹
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

سیستان و بلوچستان در بدترین وضعیت همه گیری ویروس کرونا قرار دارد

سیستان و بلوچستان در بدترین وضعیت همه گیری ویروس کرونا قرار دارد
سخنگو و مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: سیستان و بلوچستان به دلیل ورود ویروس‌های جهش یافته کرونا در بدترین وضعیت همه گیری این ویروس قرار دارد.

به گزارش اس.بی پرس، محمد عباسی اظهار داشت: با توجه به اینکه سیستان و بلوچستان در پایین سطح رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی قرار دارد کرونا در این استان به اوج خود رسیده است.

 

وی ادامه داد: در نوع جهش یافته ویروس کرونا قدرت بیماری زایی و سرایت بسیار بالاتر از نوع دیگر را دارد بطوریکه یک فرد مبتلا می‌تواند ۱۰ نفر را به این ویروس گرفتار کند.

 

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در این راستا شاهد سیر تصاعدی ابتلاء و همه گیری ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان هستیم که در صورت تداوم رعایت نکردن شیوه نامه‌ها این روند وخیم‌تر نیز خواهد شد.

 

وی افزود: با تمهیدات پیش‌بینی شده هم‌اینک کمبودی از نظر تجهیزات بیمارستانی و دارو برای درمان بیماران کنونی بستری کرونا در سیستان و بلوچستان وجود ندارد.

 

عباسی اظهارداشت: با افزوده شدن یک‌هزار و ۱۷۰ مورد جدید کرونا در سیستان و بلوچستان طی ۲۴ ساعت گذشته، شمار مبتلایان این ویروس در استان به ۵۳ هزار و ۵۸۶ نفر رسید.

 

وی افزود: همچنین با فوت ۱۹ مورد جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، شمار فوتی‌های کرونا در سیستان و بلوچستان به یک‌هزار و ۵۶۳ نفر رسید.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha