خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10446
۱۴۰۰/۰۴/۱۰ - ۱۰:۲۵
مدیرکل شیلات استان:

توزیع بچه ماهی گرمابی در منابع آبی سیستان و بلوچستان آغاز شد

توزیع بچه ماهی گرمابی در منابع آبی سیستان و بلوچستان آغاز شد
مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان (آبهای داخلی) گفت: توزیع بچه ماهیان گرمابی در این استان با رهاسازی تعداد ۲۰۰ هزار قطعه بچه ماهی آغاز شد.

به گزارش اس.بی پرس، عیسی میرانی شاهرودی مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان (آبهای داخلی) اظهار داشت: در تداوم روند رهاسازی لارو ماهیان گرمابی که در اردیبهشت و خرداد ماه  امسال  در منابع آبی و استخرهای جوامع روستایی با هدف ایجاد اشتغال در قالب فعالیت‌های صید و صیادی و تولید بچه ماهی گرمابی انجام شده بود رهاسازی گسترده بچه ماهیان در مرکز بازسازی ذخایر ماهی زهک در منابع آبی و استخرهای پرورشی سطح استان در دستور کار قرار گرفت.

 

وی استان پهناور سیستان و بلوچستان را به لحاظ تنوع شرایط آب و هوایی مستعد پرورش انواع گونه‌های آبزیان دانست و گفت: در مناطق جنوبی استان ماهیان گرمابی و در مناطق مرکزی و شمال علاوه‌بر گونه‌های گرمابی می‌توان گونه‌های سردابی، خاویاری، شاه میگوی آب شیرین، زالو و زینتی را نیز پرورش داد.

 

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان افزود: با هدف تنوع بخشی و ترویج گونه‌های اقتصادی و به تبع نتایج موفق پایلوت پرورش ماهیان خاویاری و شاه میگوی آب شیرین در مرکز زهک، توسعه پرورش این گونه ها در استان آغاز شده و در حال حاضر در چهار مزرعه پرورش ماهی بخش خصوصی در سطح این استان پرورش ۲ گونه ارزشمند خاویاری (فیل ماهی و قره برون) در حال انجام است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha