خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10458
۱۴۰۰/۰۴/۱۱ - ۱۵:۱۴
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان:

علمای شیعه و سنی نقش مهمی در تبیین اقدامات پیشگیرانه کرونا دارند

علمای شیعه و سنی نقش مهمی در تبیین اقدامات پیشگیرانه کرونا دارند
محامی با اشاره به اهمیت اقدامات پیشگیرانه درباره شیوع ویروس کرونا و نقش علمای شیعه و اهل سنت برای تبیین این موضوع، گفت: اگر چه علمای شیعه و اهل سنت تا کنون توصیه‌هایی را داشته‌اند اما باید این اقدامات افزایش پیدا کند.

به گزارش اس.بی پرس، آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان در دیدار ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت، حسینعلی شهریاری رییس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی و سیدمحمد هاشمی شهری رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به پیگیری‌هایی که شخصا از استانداری و سپاه پاسداران کرده و همچنین هماهنگی‌هایی که از سوی دفتر نماینده ولی فقیه با ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره)، بنیاد مستضعفان و گروه‌های جهادی صورت گرفته، اظهارداشت: هر چند مرگ و زندگی در دست خداوند است ولی خداوند نظام اسباب و مسببات را قرار داده و هر رفتاری، نتیجه طبیعی خود را در پی خواهد داشت مثلا نمی‌توان سم کشنده را خورد و عنوان کرد که مرگ در دست خداست، این امری طبیعی است و باید در پیشگیری‌ها مورد اشاره قرار گیرد.

 

وی با تاکید بر نقش رسانه و شبکه‌های اجتماعی در امر پیشگیری، خاطرنشان کرد: علاوه‌بر شبکه‌های اجتماعی از نزدیک هم شاهد تراکم صفوف برای تزریق واکسن بوده‌ام که این مسأله می‌تواند باعث دلسردی برخی برای تزریق واکسن کرونا شود که باید برای آن چاره‌ای اندیشیده شود.

 

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان در پاسخ به اظهارات یکی از اعضای جلسه که اعتراضات را صرفا متوجه شبکه‌های اجتماعی می‌دانست، عنوان کرد: بجز شبکه‌های اجتماعی،عده‌ زیادی در مراجعات حضوری به ما مشکلات را بیان کرده‌اند که عمدتا مربوط به کمبود امکانات و مدیریت نامناسب است.

 

آیت الله محامی ضمن تاکید بر مدیریت صحیح و استفاده از همه امکانات موجود و بهره‌گیری از کمک همه دستگاه‌ها از جمله سپاه پاسداران، ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: در شرایطی که جان مردم در خطر است، اختلاف سلایق و تسویه حساب‌های سیاسی باید کنار گذاشته شده و علت بروز این شرایط بررسی شود.

 

وی بیان کرد: نیروهای جهادی از وضعیت و عدم همراهی و همکاری مسوولان برای تغسیل و تدفین بیماران کرونایی گلایه دارند و ساختمان جدید تخصیص داده شده را فاقد استانداردهای لازم می‌دانند.

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد