خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10461
۱۴۰۰/۰۴/۱۱ - ۱۹:۲۴
روسیه:

طالبان خواستار ایجاد تنش با کشورهای همسایه نیست

طالبان خواستار ایجاد تنش با کشورهای همسایه نیست
سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت طالبان تاکید دارد که خواستار ایجاد تنش با کشورهای همسایه نیست و برآوردهای مسکو نیز این را تایید می‌کند.

به گزارش اس.بی پرس، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه در یک نشست خبری گفت که تحرکات طالبان در افغانستان ممکن است وضعیت انسانی در این کشور را وخیم‌تر کند و این مسئله سبب نگرانی مسکو شده است.

 

زاخارووا اظهارداشت: تنش‌های فزاینده جنگی در ولایت‌های هم مرز افغانستان با کشورهای آسیای مرکزی ممکن است منجر به یک بحران انسانی و افزایش تعداد پناهندگان در منطقه شود، که مطمئنا سبب نگرانی ما می‌شود.

 

سخنگوی وزارت خارجه روسیه از دولت افغانستان و طالبان نیز خواست تا بسرعت به دشمنی پایان داده و مذاکرات سازنده صلح را آغاز کنند و خواستار اقدام عملی در این باره شد.

 

به گزارش «تاس»، زاخارووا خاطرنشان کرد که سران طالبان پیش از این تصریح کرده‌اند که این گروه خواستار ایجاد تنش با کشورهای همسایه افغانستان نیست.

 

وی افزود: برآوردهای روسیه نیز تایید می‌کند که طالبان چنین نیتی ندارد.

 

پیش از این نیز «واسیلی نبنزیا» نماینده دائم روسیه در سازمان ملل گفته بود که بدون در نظر گرفتن اینکه طالبان بخشی از فضای سیاسی افغانستان است، نمی‌توان به راه حلی برای پایان بحران این کشور دست یافت.

 

 

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha