خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10465
۱۴۰۰/۰۴/۱۲ - ۱۱:۱۸
شهریاری تاکید کرد:

ضرورت توجه جدی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مسدود کردن مرزهای سه گانه برای کنترل پیک پنجم کرون

ضرورت توجه جدی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مسدود کردن مرزهای سه گانه برای کنترل پیک پنجم کرون
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس مسدود کردن مرزهای سه گانه و تداوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را مهمترین راهکار کنترل و مهار پیک پنجم کرونا دانست.

به گزارش اس.بی پرس، حسینعلی شهریاری، علت اصلی آغاز خیز پنجم کرونا در کشور را عدم رعایت پروتکل‌ها توسط مردم دانست و گفت: مردم باید همچنان پروتکل‌های بهداشتی و ماسک زدن را جدی بگیرند.

 

وی بر ضرورت مسدود کردن مرزهای هوایی، زمینی و دریایی تاکید کرد و گفت: ستاد ملی مبارزه با کرونا اطلاعیه‌ای را در مورد مسدود کردن مرزها و جلوگیری از ورود مسافران از کشورهای خارجی برای جلوگیری از ورود دلتا ویروس به کشور داشته و نیاز است این مهم به صورت جدی در دستور کار دستگاه‌های ذیربط قرار گیرد.

 

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مهمترین راهکار کاهش تعداد مبتلایان و فوتی‌ها و شیوع ویروس دلتا رعایت پروتکل‌ها توسط مردم است و اگر رعایت نکنند مشکل همچنان پابرجاست و نمی‌توان از شیوع ویروس و خیزهای بعدی جلوگیری کرد.

 

شهریاری با بیان اینکه پیک پنجم در سیستان و بلوچستان آغاز شده و خدمات رسانی‌ها به بیماران در حال انجام است، گفت: متاسفانه سیستان و بلوچستان نسبت به کل کشور پایین‌‌ترین میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را دارد و فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی جدی گرفته نمی‌شود.

 

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در حال حاضر همه در حال تلاش برای کنترل بیماری هستند و تیم واکنش سریع و همچنین معاون وزیر بهداشت در استان حضور پیدا کردند و نیازهای بیمارستان ها در حال تامین است.

 

وی رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مراجعه به موقع بیماران به مراکز غربالگری را مهمترین راهکار برگشتن سیستان و بلوچستان به وضعیت عادی دانست و افزود: افزایش تعداد بیماران بستری فشارهای زیادی را بر کادر درمان و مراکز درمانی وارد کرده و در صورت بی توجهی نسبت به مسدود کردن مرزهای سه گانه افزایش تعداد مبتلایان یحتمل است.

 

پایان پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد