خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10473
۱۴۰۰/۰۴/۱۲ - ۱۶:۵۴
نماینده ایرانشهر و توابع:

کرونا و بی‌آبی امان مردم سیستان و بلوچستان را بریده است

کرونا و بی‌آبی امان مردم سیستان و بلوچستان را بریده است
عبدالناصر درخشان گفت: به عنوان خادم مردم بشدت از عملکرد وزارت نیرو در حوزه آب شرب گلایه مندم، روزانه چندین تماس و نامه از شهرها و روستاهای سراسر حوزه انتخابیه در رابطه با نبود آب شرب دریافت می کنم بجز در مرکز شهرستان ایرانشهر در ۲۰ مرکز شهر و صدها روستای حوزه انتخابیه بحران آب شرب داریم.

به گزارش اس.بی پرس، عبدالناصر درخشان گفت: همزمان با شیوع موج سوم و سهمگین کرونا در استان که تلفات روزانه رسمی و غیر رسمی آن با دو کشور پاکستان و افغانستان برابری می کند مردم  بسیاری از شهرها و روستاهای استان از نبود آب شرب رنج می برند.

 

این نماینده مجلس در دوره یازدهم با تاکید بر اینکه امان مردم استان را هم کرونا بریده و هم بی آبی، ادامه داد: بنده بعنوان خادم مردم بشدت از عملکرد وزارت نیرو در حوزه آب شرب گلایه مندم، روزانه چندین تماس و نامه از شهرها و روستاهای سراسر حوزه انتخابیه در رابطه با نبود آب شرب دریافت می کنم بجز در مرکز شهرستان ایرانشهر در ۲۰ مرکز شهر و صدها روستای حوزه انتخابیه بحران آب شرب داریم.

 

وی افزود: تمام بار موج جدید کرونا نباید فقط بر دوش بهداشت و درمان باشد انتظار داریم ستاد ملی کرونا تعطیلی سراسری استان را تا پایان هفته جاری تمدید کند.

 

درخشان بیان کرد: افزایش ظرفیت انجام تست pcr  بویژه در حوزه علوم پزشکی ایرانشهر بعنوان وسعیترین حوزه بهداشتی و درمانی کشور باید در اولویت قرار گیرد تا به آمار واقعی مبتلایان روزانه نزدیک شویم راه اندازی مرکز درمان بستر شهرستان ۷۵ هزار نفری بمپور و آزمایشگاه تشخیص مولکولی شهرستان مرزی راسک از دیگر اقداماتی است که وزارت بهداشت باید در کوتاهترین زمان ممکن در جهت کنترل کرونا در منطقه انجام دهد.

 

نماینده مردم ایرانشهر، دلگان، بمپور، فنوج، سرباز، راسک و بخش های بنت، لاشار، آشار و آهوران در مجلس خاطرنشان کرد: بنده در چندین مصاحبه و آخرین تذکر شفاهی که در صحن علنی مجلس داشتم با برشمردن موقعیت خاص اجتماعی و جغرافیایی منطقه خواستار انجام واکسیناسیون خارج از نوبت افراد بالای ۱۸ سال استان شده ام که باز هم هشدار می دهم شرایط استان ویژه است اگر واکسیناسیون انجام نشود باید مانند برزیل مردم محروم منطقه در گورهای دسته جمعی دفن شوند.

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha