خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10476
۱۴۰۰/۰۴/۱۲ - ۱۸:۱۰
درپی دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام انجام شد

کمک‌های ویژه ضدکرونا به سیستان و بلوچستا ن ارسال می‌شود/اعزام مجهزترین بیمارستان سیار کشور

 کمک‌های ویژه ضدکرونا به سیستان و بلوچستا ن ارسال می‌شود/اعزام مجهزترین بیمارستان سیار کشور
درپی افزایش چشمگیر ابتلا به ویروس کرونا در استان سیستان و بلوچستان محموله ویژه امدادی ستاد اجرایی فرمان امام به این استان اعزام شد.

به گزارش اس.بی پرس، ظهر امروز طی مراسمی باحضور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام ، محموله ویژه امدادی و اضطراری ضدکرونایی شامل انواع اقلام بهداشتی و تجهیزات پزشکی برای کمک به مردم سیستان و بلوچستان به این استان ارسال شد.

 

محمد مخبر در حاشیه این برنامه گفت: به دنبال اعلام وزارت بهداشت درخصوص آغاز موج جدید شیوع کووید 19 در کشور و اعلام نیاز برای تجهیزات در مناطقی از استان سیستان و بلوچستان ، محموله بسیار ویژه‌ای به ارزش حدودی ۲۰ میلیارد تومان رااز امروز به این مناطق ارسال و اعزام میکنیم. رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در خصوص جزئیات این محموله گفت: ۲ میلیون ماسک، ۳ هزار لیتر مواد ضدعفونی‌کننده، ۵۰ هزار کیت تشخیص، ۱۰۰ هزار بسته معیشتی و پروتئینی، ۵۰ عدد تی‌ وپس، یکعدد اکسیژن‌ساز بیمارستانی به ارزش ۲.۵میلیاردتومان، ۱۳۰۰ گان پزشکی و جراحی، ۳۰۰۰ دوز داروی ضدکرونای رمدسیویر بخشی از این محموله میباشد.

 

 

مخبر خاطرنشان کرد: همچنین بزرگترین و مجهزترین بیمارستان سیار کشور نیز که توسط ستاد اجرایی فرمان امام ساخته شده با امکاناتی نظیر اتاق عمل، بستری بیمار، داروخانه، آزمایشگاه، رادیولوژی و تجهیزات دوراپزشکی و قسمت مختص بیماران تنفسی و کرونایی فرداصبح به سیستان و بلوچستان اعزام میشود.

 

وی افزود: در حال حاضر روزانه ۲۰ هزار عدد مواد غذایی مانند آب‌میوه و سوپ هم بین بیماران کرونایی بستری در این مناطق توزیع میکنیم. مخبر تاکید کرد: اقدامات حمایتی ستاد اجرایی فرمان امام از آسیب‌دیدگان کرونا از نخستین روز شیوع ویروس کرونا در کشور آغاز شده و تا هرزمانی که مردم نیاز داشته باشند ادامه خواهد داشت.

 

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha