خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10485
۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۲۳:۱۵
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار؛

پنج طرح اقتصادی، زیرساختی و فرهنگی در چابهار افتتاح می‌شود

پنج طرح اقتصادی، زیرساختی و فرهنگی در چابهار افتتاح می‌شود
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: فردا (سه‌شنبه) پنج طرح توسعه‌ای در حوزه‌های اقتصادی، زیرساختی و فرهنگی با اعتبار یکهزار و ۹۶۰ میلیارد ریال از طریق ویدئوکنفرانس با دستور رئیس جمهوری در منطقه آزاد چابهار افتتاح می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، عبدالرحیم کُردی شامگاه دوشنبه با اشاره به آیین بهره‌برداری از طرح‌های مرحله ششم منطقه آزاد چابهار با دستور رئیس جمهوری اظهار داشت: با بهره‌برداری از این طرح‌ها برای بیش از ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد می‌شود.

 

وی افزود: نخستین طرح مربوط به بهره‌برداری از فاز سوم کارخانه آریاپروفیل، خط تولید و تست لوله‌های گاز است.‌ این طرح با اعتبار ۶۵۰ میلیارد ریال اجرا شده است.

 

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد چابهار به افتتاح یک هتل سه ستاره با نام "هتل‌گیلان" اشاره کرد و گفت: این هتل با اعتبار ۵۵۰ میلیارد ریال توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی احداث شده است.

 

وی به طرح آماده سازی زمین‌های یازده هکتاری منطقه آزاد چابهار در راستای ایجاد زمینه سرمایه‌گذاری اشاره کرد و گفت: این طرح به صورت مشارکتی توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی و سازمان منطقه آزاد چابهار با اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال اجرایی شده است.

 

کُردی به افتتاح طرح‌های فرهنگی در راستای تحقق مسوولیت‌های اجتماعی اشاره کرد و افزود: این طرح شامل احداث مدرسه، زمین‌های چمن و خانه‌های امید روستایی بوده که به صورت مشارکتی با اعتبار ۲۳۰ میلیارد ریال به مرحله اجرا و بهره‌برداری رسیده است.

 

مدیر عامل و رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد چابهار ادامه داد: همچنین یک واحد بازیافت فلزات نیز توسط بخش خصوصی اجرایی شده و فردا به بهره‌برداری می‌رسد. اجرای این طرح ۲۳۰ میلیارد ریال هزینه دربر داشته است.

 
 
انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha