خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 1049
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ - ۲۰:۱۷
گلایه شهروندان زاهدان از طرح توزیع الکترونیک گاز؛

انگار مسئولان بی گازی را تجربه نکرده اند

انگار مسئولان بی گازی را تجربه نکرده اند
با گذشت یک هفته از توزیع الکترونیک گاز مایع در زاهدان شهروندان از شیوه ارسال گاز به درب منازل گلایه کرده و انتظار 72 ساعته برای تحویل یک سیلندر گاز در این سرمای زیر صفر را وحشتناک دانستند.

قصه پر غصه صف‌های طولانی برای دریافت سیلندر گازمایع روایتی است که همواره و در تمامی ایام سال در سیستان وبلوچستان به چشم می خورد اما این موضوع در برخی ماه ها و ایام خاص پررنگ تر از قبل شده و موجب بروز مشکلات بسیاری برای مردم این استان می شود.

 

در این سالها طرح ها و وعده های بسیاری از سوی مسئولان مطرح شده اما در زمانی کوتاه به فراموشی سپرده شده و بار دیگر صف های طولانی به جای خود بازگشته و این وضعیت اسفناک ادامه پیدا می کند.

 

در همین رابطه برخی شهروندان زاهدانی در تماس با این پایگاه خبری خواستار پیگیری مشکل گاز در استان و رساندن گلایه آنان به گوش مسئولین امر شدند.

 

 

کسی به فکر مشکل گاز مردم نیست

علی رشیدی نیا در گفت و گو با خبرنگار ما، با گلایه از طرح توزیع الکترونیک گاز در زاهدان، گفت: شاید اگر این طرح به درستی اجرا می شد می‌توانست مشکلات موجود را حل کند اما از همان ابتدای امر شاهد مشخص شدن مشکلات این طرح هستیم.

 

وی افزود: از روز شنبه هفته گذشته که این طرح اجرا شده و صف های گاز از میادین شهر جمع شد با شرکت گاز تماس گرفته و درخواست کپسول گاز کردیم و هر روز نیز این درخواست را تکرار میکنیم اما هیچ کس پاسخگوی ما نیست.

 

این شهروند زاهدانی با اشاره به اینکه هیچ کس پیگیر شکایات ما نیست، اذعان کرد: برای شکایت با فرمانداری نیز تماس گرفتم اما هیچ کس پاسخ درستی نداده و همه همان حرف تکراری را زده و می گویند اسم شما در لیست ارسال گاز قرار دارد.

 

 

هیچ گوشی شنوای گلایه های شهروندان نیست

سجاد شاهی نیز در گفت و گو با خبرنگار ما با گلایه از عدم توزیع گاز مایع در شهر، اذعان کرد: تا پیش از این مشکلمان تنها صف های طولانی و بهانه نبود گاز در شهر بود اما اینک با این سیستم جدیدی که مسئولین شرکت گاز پیاده کرده اند باید درخانه نشسته و تنها پای تلفن التماس کنیم.

 

وی افزود: در این پنج روز تنها کارمان شده التماس به اپراتورهای شرکت گاز و نفت و گفتن مشکلات بی گازی، اما هیچ گوشی شنوای مشکلات ما نیست.

 

این معلم زاهدانی با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی شرمنده زن و فرزندانمان هستیم، خاطرنشان کرد: خیلی سخت است که بدون گاز در این سرمای زمستانی گرسنگی و مریضی خانواده خود را دیده و کاری از دستمان ساخته نباشد به درب شرکت گاز نیز مراجعه کرده اما آنجا نیز صف چند صد نفری مردم تشکیل شده است و ترس از بیماری کرونا مانع از ماندن در صف می شود.

 

وی ادامه داد: بهانه مسئولین برای حذف صف ها جلوگیری از بیماری و کمک به توزیع عادلانه گاز است اما اینک نه توزیع عادلانه ای می بینیم نه جلوگیری از بیماری چراکه اگر در گذشته مردم در صف گاز بودند حداقل از هم فاصله داشتند اما حالا درب شرکت های گاز پر شده است از مردمی که به صورت فشرده و بهم چسبیده در انتظار دریافت یک سیلندر گاز هستند.

 

 

72 ساعت بی گازی وحشتناک است

یکی دیگر از شهروندان زاهدانی با اشاره به اینکه با سرد شدن هوا نگرانی برای تهیه گاز افزایش یافته است، گفت: با توجه به اعلام هواشناسی هوای زاهدان به زیر صفر خواهد رسید و این موضوع در کنار خاطره بدی گه از صف های طولانی گاز داریم موجب نگرانی ما برای تهیه گاز شده است.

 

وی افزود: یکی از همسایه های با وجود اینکه کپسول های گاز منزل وی همچنان نصفه است برای تهیه گاز تماس گرفته و به ما نیز توصیه می کند همین کار را بکنیم چرا که مشخص نیست چه زمان گاز به دستان خواهد رسید.

 

محمد عظیمی با تاکید بر اینکه خود زمان 72 ساعته برای تحویل گاز ترسناک است، اذعان کرد: همین که شرکت نفت و استانداری به شرکت های گاز تا 72 ساعت زمان برای تحویل سیلندر فرست داده اند برای من شهروندی که یک ساعت بی گازی برایم مساوی با سرماخوردگی فرزندانم و گرسنه ماندن خانواده است ترسناک بوده و موجب نگرانی است، این در حالی می باشد که کپسول گاز با قیمتی چند برابری توسط آزاد فروشی ها به فروش می رسد انگار نه انگار که قانون برای همه یکسان است.

 

وی ادامه داد: نمی دوانم اصلا مسئولان می دانند 72 ساعت بی گاز بودن در سرمای زمستان چه معنایی دارد هرچند این در حالی است که تصور کنیم گاز سر ساعت مشخص تحویل شده و به چندین روز نمی رسد.

 

لازم به ذکر است متاسفانه با وجود تماس های چند باره تا این لحظه خبرنگار ما موفق نشده تا با مسئولین مرتبط با این موضوع صحبت کند.
 

انتهای پیام/
 

منبع : asrehamoon.ir

نظرات شما

capcha