خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10512
۱۴۰۰/۰۴/۱۷ - ۱۶:۳۴

اعزام 200 پزشکیار به سیستان و بلوچستان

اعزام 200 پزشکیار به سیستان و بلوچستان
فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران گفت: 200 پزشکیار طی روزهای آینده به منطقه سیستان و بلوچستان اعزام و به کمک کادر پزشکی می‌آیند.

به گزارش اس.بی پرس، سردار پاکپور امشب در نشست خبری با اصحاب رسانه در زاهدان اظهار کرد: مسؤولان بهداشت و درمان استان درخواست اعزام پزشکیار داشتند و به وزارت بهداشت هم اعلام کرده بودند، بنابراین  200 پزشک یار طی روزهای آینده به منطقه اعزام و به کمک کادر پزشکی می‌آیند.

 

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران افزود: در روزهای گذشته مرتب با سردار اخوان تماس داشتم برای اعزام بیمارستان ها اما همکاران ما گفتند رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اعلام کرده است که تخت خالی داریم و فعلا تخت خالی داریم و نیاز به اعزام بیمارستان ها نیست.

 

وی ادامه داد: با این حال دو بیمارستان سیار تخصصی کامل فردا به استان اعزام خواهیم کرد، در آماده باش باشند و در مواقع بحران در آینده استفاده شود.

 

وی اضافه کرد: در رابطه با طرح شهید سلیمانی نیز امروز دستور دادیم بیشتر به آن توجه کنند و هر زیرساختی لازم است برای توسعه طرح اقدام کنند چرا که این طرح بسیار موفق بود.

 

پاکپور بیان کرد: هر تعداد پایگاه واکسیناسیون لازم باشد آمادگی راه اندازی را داریم تمام سیستم بهداری ما در خدمت شماست از چندین سال است، حتی در زمانی که شرایط عادی بود، بیمارستانهای ما در نقاط محروم بیش از 2 میلیون و 400 هزار خدمات درمانی به مردم سیستان و بلوچستان ارائه کردیم و همکاران ما به این منطقه آشنا هستند.

 

وی افزود: ما به مردم این استان علاقمند هستیم و هر ماه به استان سر میزنیم نه صرفا برای مباحث امنیتی بلکه برای کمک به معیشت و محرومیت زدایی مردم نیز تلاش داریم.

 

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha