خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10526
۱۴۰۰/۰۴/۱۸ - ۱۸:۴۵
جان مردم را به چه قیمت به خطر می‌اندازید؟

سنگ تمام مسئولین شهرستان زهک در میزبانی از ویروس کرونا با برگزاری نماز جمعه

سنگ تمام مسئولین شهرستان زهک در میزبانی از ویروس کرونا با برگزاری نماز جمعه
مسئولین شهرستان زهک و بخصوص اعضای ستاد پیشگیری از بیماری کرونا در شهرستان زهک هرچه سریع‌تر به مردم پاسخ دهند که چرا این‌گونه اتفاقات رخ می‌دهد؛ چرا در این شرایط بحرانی باید نماز جمعه برگزار شود؟

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، نماز جمعه این هفته در مصلی اهل تسنن شهرستان زهک برگزار شد؛ این در حالی است که سه هفته است که برگزاری نماز جمعه در کل استان تعطیل‌شده. مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام‌جمعه اهل سنت سیستان و بلوچستان در یک فایل صوتی مردم را به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تعطیلی تجمعات و مراسم دعوت کرد و گفت: وقتی نماز جمعه که یکی از واجبات دینی بوده تعطیل‌شده؛ حوزه‌های علمیه، مدارس دینی و مکاتب قرآنی به علت شیوع کرونا تعطیل‌شده، لذا لزومی ندارد که مراسم عزا و عروسی و تجمعات برگزار شود.

 

ائمه جمعه استان و در رأس آن‌ها نماینده ولی‌فقیه نیز که همواره دغدغه سلامتی مردم را در ایام کرونایی داشته و در این راستا همگام و همراه با مدیریت ستاد ملی و استانی کرونا بودند و بر اساس رنگ‌بندی‌ها و دستورالعمل‌های ابلاغی نماز جماعت، مراسم هیئت‌های مذهبی و نماز جمعه را درکل استان تعطیل اعلام کردند.

 

همچنین بر اساس مصوبات روزهای قبل ستاد پیشگیری کووید ١٩ شهرستان زهک مساجد، هیئت‌ها، نماز جماعت و جمعه و مراسم مذهبی، عروسی، عزا و مشاغل غیرضروری گروه 2 و 3 در شهرستان تعطیل‌شده است.

 

با همه این تفاسیر متأسفانه همچنان مشاهده‌شده و می‌شود برخی از ما مردم قانون‌گریز شده‌ایم و بدون رعایت هیچ پروتکل بهداشتی، حتی زدن یک ماسک در بازار و تجمعات عصرانه خود درب مغازه‌ها و فروشگاه‌ها حضور می‌یابیم.

 

این قانون‌شکنی‌ها موجب شده است تا در قسمتی از شهرستان زهک موج شیوع کرونا وخیم‌تر و گسترده‌تر شود. این‌گونه است که هرروز شاهد مرگ چندین نفر از عزیزانمان هستیم؛ مرگی که ما باندانم کاری‌هایمان، آن را به ارمغان آورده‌ایم.

 

باید دید که ما مردم چرا به هیچ صراطی مستقیم نیستیم و گاهی علیه قانون و آنچه دین می‌گوید عمل می‌کنیم. خدا، دین خدا، رسول خدا راضی نیستند که جان کسی را عمداً بگیریم.

 

مسئولین شهرستان زهک و بخصوص اعضای ستاد پیشگیری از بیماری کرونا در شهرستان زهک هرچه سریع‌تر به مردم پاسخ دهند که چرا این‌گونه اتفاقات رخ می‌دهد. با این‌گونه افراد که سلامتی و امنیت مردم و هیچ‌چیز دیگری برای آن‌ها اهمیت ندارد چرا برخورد جدی نمی‌کنند؟

 

چرا نظارت بیشتری را بر تمام بازارهای شهرستان، نانوایی‌ها و مشاغل غیرضروری معطوف نمی‌کنند؟

 

 

گزارش از زهرا ابراهیمی کوهی خبرنگار اس.بی پرس در زهک

 


download

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha